Osmipalcová Iconia W3: Acer chystá první menší tablet s Windows 8

0

Od začátku sroku se mluví o tom, že Microsoft zmírnil pravidla pro nasazování Windows 8 na dotykových plackách a díky podporovanému rozlišení od 1024 × 768 px se dočkáme i menších 7″ tabletů. Jedním z prvních modelů, který těchto ústupků využije, bude Iconia W3 od Aceru. Na francouzském webu Minimachines.net zveřejnili uniklé fotografie a první specifikace. Acer je pak požádal, aby zprávu stáhli. Tím jasně potvrdili, že zařízení je na cestě.

Acer Iconia W3
Acer Iconia W3

Iconia W3 má osmipalcový displej, podle formátu stran redaktoři odhalili rozlišení 1280 × 800 px. Srdcem tabletu je čip Intel Atom Z2760 (Clover Trail), který obsahuje dvě procesorová jádra s frekvencí 1,8 GHz a grafiku PowerVR SGX545. K tomu počítejte se 2 GB operační paměti a vzhledem k Windows 8 pravděpodobně 32/64 GB systémové flash paměti. Vlastně se jedná o zmenšený model Aceru W510, který jsme letos testovali na Cnews.

Čekat tak můžete plynulý běh prostředí a aplikací v Metru, ale pomalejší práci v desktopovém režimu. Ale ten je právě u podobných tabletů klíčovou výhodou. Lepší pomalejší chod než žádný. Po připojení Iconie k periferiím z ní uděláte plnohodnotný počítač.

 

O chystané Iconii W3 se toho zatím moc neví. Obrázky prozrazují přední a zadní fotoaparát, v těle se pravděpodobně schovává slot pro microSD karty. Zřejmě nechybí ani výstup HDMI a jedno USB. Podle obrázků to vypadá, že „vé-trojka“ nemá žádný dokovací konektor. Jedna z fotografií ukazuje externí klávesnici připojenou přes Bluetooth, což je spíš nevýhoda. Dokovací klávesnice by mohla díky vlastnímu akumulátoru prodloužit výdrž.

Ale oficiální informace zatím nemáme, na přesné údaje si musíme počkat. Redaktoři MiniMachines spekulují, že by se tablet mohl prodávat od září. To samozřejmě také není potvrzený údaj.

via Engadget

Ohodnoťte tento článek!