Ostrava buduje bezplatnou Wi-Fi na zastávkách i ve vozech MHD

1
Ostrava MHD
Ilustrační foto (zdroj: Honza Groh / Wikipedia)

Dopravní podnik Ostrava cestujícím nabídne bezplatné připojení k internetu. Podle informací Moravskoslezského deníku chce DPO pomocí Wi-Fi sítě pokrýt v nejbližší době pokrýt 20 zastávek MHD. Aktuálně již Wi-Fi nabízí na Karolině a Hranečníku, byť název sítě ještě zní OVAnet.FreeZone. Od společnosti Ova.Net, která v Ostravě provozuje několik desítek bezplatných hotspotů si DPO službu pronajímá. Finální sítě se bude jmenovat WiFi DPO.

V další vlně se Wi-Fi dočkají zastávky Hlučínská, Hl. nádraží, Náměstí Republiky, Hulváky, Svinov mosty h. z., Vřesinská, Obchodní centrum, Mírové náměstí, ÚMOb Jih a Konzervatoř. Ve třetí fázi pak dojde na zastávky Stodolní, Výstaviště, Husův sad, Svinov mosty d. z., Poruba Vozovna, Alšovo náměstí, Hotel Bělský les a Dubina.

DPO zvažuje pokrytí i dalších míst. Do konce roku chce podnik dostat Wi-Fi také do některých vozů. Ostravou křižuje jedna tramvaj s Wi-Fi již od roku 2014. Tu však sponzoroval dopravce Leo Express. Dnes její provoz hradí ING Bank.

Ostrava buduje bezplatnou Wi-Fi na zastávkách i ve vozech MHD
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář

  1. Fakt super uz i na zastavkach a v tramvajich je lepsi net nez na vesnicich a odlehlych castech mest. Kdyby radsi jezdili na cas a zlevnili jizdne nez tahali net do vozu a na zastavy, byli by jim lidi vice vdecni.