Otec Androidu chce s bývalými Googlery a Applisty vyrobit nový supertelefon

0
Andy Rubin
Andy Rubin, otec Androidu (zdroj: Google)

Podle zdrojů Bloombergu chce Andy Rubin společně s 40členným týmem sestaveným mj. z bývalých zaměstnanců Applu a Googlu založit novou firmu Essential a Rubin by měl vystupovat jako její výkonný ředitel. Essential má vyrábět elektroniku a údajně chystá špičkový smartphone.

Bloomberg mluví o jednom hotovém prototypu, který má 5,5″ úhlopříčku a miniaturní rámečky ve stylu Xiaomi Mi Mixu. Displej prý umí rozpoznat sílu přítlaku podobně jako nové iPhony. Mluví se o kovovém rámečku a keramických zádech, se kterými má zkušenosti i Xiaomi.

Xiaomi Mi Mix s miniaturními rámečky a bez rohů
Xiaomi Mi Mix s miniaturními rámečky a bez rohů

Pokud jsou zvěsti pravdivé, Essential na telefon umístí i magnetický konektor pro připojení příslušenství a nabíjení. Samotná firma prý připravuje sférickou kameru, ale zároveň by měla rozhraní zpřístupnit třetím stranám. Zde najdeme inspiraci v Lenovu Moto Z. Novinka prý dorazí v polovině roku a bude stát podobně jako iPhone. Tedy „dvacítku“ (v korunách).

Za měsíc na MWC se možná dozvíme více. Že Rubin chystá vyrábět mobily, už dříve tvrdil list The Information. Loni si dokonce zaregistroval ochrannou známku Essential, která má souvislost s chytrou elektronikou.

Andy Rubin v 80. letech pracoval na robotice u Carla Zeisse. Zaměstnával jej i Apple nebo Microsoft. V roce 2003 založil Android, který o dva roky později Google koupil. V Mountain View se věnoval vývoji operačního systému až do roku 2013. V zimě téhož roku v Google sestavil divizi robotiky, ale v roce 2014 z firmy odešel a stal se z něj investor.

Ohodnoťte tento článek!