Outlook.com konečně dostal nový kalendář. Rozhraní Metro mu sekne

0

Trvalo to dlouhých osm měsíců, než nová poštovní služba Outlook.com dostala také adekvátní kalendář. Doteď totiž na webu strašila tři roky stará verze ještě z dob Hotmailu. Na calendar.live.com už Microsoft zavádí čerstvou podobu zahalenou do rozhraní Metro. Kalendář připomíná ten z Windows Phonu nebo Windows 8/RT, ale přesto je trochu jiný.

Nový kalendář na Outlook.com
Nový kalendář na Outlook.com

Webová verze má responzivní design, takže podle velikosti okna se dobře přizpůsobuje i vzhled kalendáře. Přepnout jej můžete do měsíčního, týdenního i denního režimu, samozřejmě nechybí ani agenda a jednoduchý úkolovník. V kalendáři se pro nadcházející dny objeví i předpověď počasí, státní vátky a pokud máte v účtu připojen i Skype, Facebook nebo LinkedIn, uvidíte narozeniny kontaktů.

Kalendář je možné sdílet pomocí odkazu nebo s konkrétní e-mailovou adresou. Zároveň můžete i vy sledovat události ostatních, případně importovat ostatní kalendáře ve formátu .ics. Export však paradoxně chybí (nebo jsem jej neobjevil). Svůj časový rozvrh můžete synchronizovat všude tam, kde funguje protokol Exchange ActiveSync, tedy prakticky na všech mobilních platformách.

Oproti kalendáři z Windows 8/RT má webová verze dvě užitečné výhody – jednotlivé události lze z jednoho dne přetáhnout na druhý a myší také můžete označit více dní najednout a vložit na něj jednu událost. Třeba týdenní dovolenou.

 

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!