Do starého Outlooku.com se už nepřepnete. Migrace skončila

Přidružené aplikace Kalendář a Lidé ale ještě hotové nejsou.

4
Outlook.com
Outlook.com

Třetí generaci služby Outlook.com Microsoft testoval od srpna loňského roku. Jak u něj bývá zvykem, vývoj byl pomalý a následné přelévání schránek do nové nádoby vyloženě vleklé. Ačkoli jsem žádné oznámení nezaznamenal, Outlook.com mi včera při vstupu do poštovní schránky začal hlásit, že betaverze skončila.

To se projevuje tím, že už se nelze přepnout do starší podoby schránky, tlačítko pro aktivaci betaverze jednoduše zmizelo. Nedokáži říct, jestli tím pádem novou schránku mají opravdu všichni (zdá se ale, že šlo o plošnou migraci) a druhá hlavní verze tímto byla navždy zapomenuta. Ukončení betaverze původně bylo oznámeno v březnu, takže pokud novou verzi nemají všichni, je to špatný vtip.

Buď jak buď, nový Outlook.com nabízí facelift, lepší vyhledávání, galerii obrázků, ale také emoji a GIFy. Nechybí ani panelové prostředí pro snazší multitasking. Zmizely některé starší funkce jako ukládání e-mailů do OneNotu, které bylo představeno v roce 2015. Kalendář a Lidé ale ještě tlačítko pro aktivaci betaverze mají, vývoj nových verzí těchto aplikací začal později.

Testování skončilo. Oficiálně v březnu, reálně v listopadu
Testování nového Outlooku.com skončilo. Oficiálně v březnu, reálně v listopadu

Články o novém Outlooku.com:

Do starého Outlooku.com se už nepřepnete. Migrace skončila
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 9 hlasů

4 KOMENTÁŘE

 1. Mě se líbí, ten kolorit popsaný v té knížce od Dfeense: „zmrdi, vohnouti a my“, jak se to se železnou pravidelností opakuje. Do microsoftu, příjde nový manažer/zmrd, aby bylo vidět že něco pro firmu udělá, tak změní všechno co jde, ale k horšímu. Viz třeba Fallout4 apod… Když se mě ptali jak se mi nová verze líbí, sepsul jsem je nadávkami, že se v tom nevyznám, že to je trapnost, ubohost, blbost. A někdy minulej týden se přihlásím a buch musím mít novej vzhled protože manažer udělal rozhodnutí. A já jako zákazník mám držet hubu. To stejný uinternetový bankovnictví české spořitelny era, udělali novou verzi ve které nic nefungovalo a zachraňovala to stará aplikace. Dneska starou aplikaci odstřihli úplně. Co na to že si nemůžu platby seřadit podle toho jak chci JÁ, ale musí být seřazeny podle abecedy. Prostě manažer/zmrd rozhodne a firma jde do kytek.

  • ERA = Postovni sporitelna, mas to popletene.

   Na druhou stranu na trhu je spousta bank, sice zmenit ucet je trochu opruz, ale muzes mit klidne dva i vice, alespon zatim. Aktivne pouzivej novy a na nevyhovujici ERA nech jenom platby, ktere tam prochazi automaticky a postupne je zmen na novy ucet, nakonec stary ucet odstrihnes. Nebo si nechas ucty oba.

   Ja mam AirBank, aplikace mi prijde hodne slusna, FIO je takovy konzervativni, ale muze ti taky vyhovovat. Pak co mam z doslechu, tak slusna je Equa a obrovsky se proti minulosti zlepsila Komercka.

  • Nemusi to bejt jen o managerech, ale vetsinou to souvisi. Spis ale neprimo, protoze idiot manager obvykle setri na zamestnancich a ti dobri odejdou nebo na to zacnou kaslat.

   Ovsem znam pripad, kdy jsou ve firme titiz manageri a presto je to na presdrzku, jedna se o Google. Zrovna treba ten novej Outlook se nekomu libit muze a nekomu ne, proste to chteli posunout a nemusi se zavdecit vsem. Nevidim tam ale nic vyslovene pruserovyho. Za to Gmail nova verze je preci totalne silena, proc kontakty sakra zmizeli nekam do p.dele, kde je nikdo nenajde? U mailu docela problem.