Při psaní e-mailů využijete plovoucí kalendář. Drobné novinky v Outlooku.com

Každodenní práci vám usnadní malé novinky ve službě Outlook.com. Už se například nemusíte pokaždé přepínat do plnohodnotného kalendáře.

0

Nevšiml jsem si, že by se tím Microsoft někde chlubil, ale ve službě Outlook.com se objevily nové funkce. Nejde o nic převratného, jen o kontinuitu posledního designu produktu. Čistě vizuální funkci má úprava tlačítka pro vytvoření nové zprávy. Je teď zvýrazněné barevným podkladem, dříve šlo prakticky jen o obyčejný hypertextový odkaz bez kudrlinek.

Podobně zvýrazněné tlačítko analogicky najdete v kalendáři nebo adresáři. Užitečnější a důležitější je ale malý kalendář, který vysunete z horní nástrojové lišty podobně jako chat. Pokud si prohlížíte nebo píšete e-maily, nemusíte tak pro náhled na události přepínat do plnohodnotného kalendáře. V tomto plovoucím panelu najdete také úkoly (ze služby To-Do).

Tip: Kompaktní zobrazení a oznámení v prohlížeči už nabízí i Outlook.com

Co je příjemné? Microsoft konečně více provazuje jednotlivé nástroje pro organizace práce a času. Když si přehled otevřete v poště, můžete na seznam úkolů přetahovat e-maily, čímž si snadno vytvoříte nové úlohy. Podobně lze v kalendáři naopak přetahovat úlohy do prostoru jednotlivých dní, čímž z nich vytvoříte události. V tuto chvíli nevím, jestli jsou nové funkce dostupné všem.

Zdroj: vlastní

Při psaní e-mailů využijete plovoucí kalendář. Drobné novinky v Outlooku.com
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů