Outlook.com po letech slibování přináší protokol IMAP. Jak ho nastavíte?

0

Microsoft nám velice dlouho sliboval protokol IMAP ve své bezplatné e-mailové službě. Jásejte, dočkali jsme se. Hotmail se mezitím stihl proměnit na Outlook.com, který pro změnu stihl oslavit své první narozeniny. Microsoft roky argumentoval tím, že nabízí zdarma protokol Exchange ActiveSync. Ten je z jeho vlastní produkce a podporuje žádané funkce jako okamžité upozornění na příchozí zprávu v zařízení místo tradičního stahování e-mailů v daném intervalu.

Tip: Tohle jsme nečekali. Outlook.com od Microsoftu se připojí ke Google chatu

Kromě elektronické pošty s ním můžete synchronizovat kontakty a kalendář. IMAP sice slouží pouze k práci s e-maily, ale jedná se o otevřený protokol, jehož podporu nalezneme v každém myslitelném zařízení, na rozdíl od EAS. Platí to také pro desktopové poštovní klienty, Thunderbird nevyjímaje. Ti si zpoplatněné řešení od Microsoftu licencovat nemohou, případně z principu nehodlají.

 

Microsoft projednou s ničím neotálí a IMAP ve službě Outlook.com nabízí k okamžitému využití. Spolu s ním přidává podporu pro autorizační systém OAuth. Díky zmíněné novince na e-mailu staví jako grafické nadstavby s vlastními funkcemi služby jako TripIt, Unroll.me, nebo OtherInbox. Kdyby vás zajímalo, jak si e-mail nastavíte ve svém oblíbeném klientu, použijte následující parametry připojení:

Příchozí server:

  • Server: imap-mail.outlook.com
  • Port: 993
  • Zabezpečení: SSL

Odchozí server:

  • Server: smtp-mail.outlook.com
  • Port: 587
  • Zabezpečení: TLS

Outlook.com konečně podporuje protokol IMAP
Outlook.com konečně podporuje protokol IMAP

Zdroj: Outlook Blog

Ohodnoťte tento článek!