Outlook.com Premium: Za e-mail bez reklam chce Microsoft 1400 Kč ročně

8
Outlook.com
Outlook.com

Je to rok, co jsme se poprvé dozvěděli o placené e-mailové schránce od Microsoftu. Outlook.com Premium byl od začátku dostupný pouze pro USA. Nově si službu mohou objednávat v dalších šesti zemích, mezi nimiž najdeme Británii, Irsko, Austrálii, Kanadu, Singapur a Hongkong. Evropská cena činí 50 eur na rok (1350 Kč). Do konce března je v akci za 20 eur (540 Kč).

Prémiová služba uživatele zbaví reklam a může si v ní založit e-mail na vlastní doméně. První rok je registrace zdarma, prodlužování bude stát 10 eur za rok. Každý ale může použít již drženou doménu. K Outlooku.com Premium lze přizvat další čtyři uživatele, kteří mezi sebou budou moci sdílet kalendář nebo dokumenty.

Cena rozdělená mezi pět lidí už tak vysoká není. Je však překvapivé, že Microsoft službu nekombinuje s předplatným Office 365. Takhle by i domácí uživatelé měli plnohodnotnou kancelář, cloudové úložiště a e-mail s vlastní doménou.

Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

  1. Ti 4 další přizvaní uživatelé mohou mít vlastní e-mail adresu v rámci jednoho účtu (něco jako rodinné předplatné)? Tzn. ten poplatek může obsahovat až 4 nezávislé e-mail adresy (nikoli aliasy)? Nebo je to jen propojení na úrovni sdílení kalendáře a každý si musí platit svůj účet?

  2. Reklamy v outlook.com jsem viděl zatím jen na screenshotech, jednalo se o pás na pravé straně obrazovky. Není to extra rušivé, ale jsem rád, že to k nám zatím nedorazilo. Za tu akční cenu bych o tom kvůli té doméně i přemýšlel.

    • Reklamy v Outlooku v prvé řadě nemají co dělat, stejně tak jako nemají co dělat v samotných Windows. Reklamu bych si uměl představit v nějaké Linuxové distribuci, ale v placeném software prostě nemá co dělat. A pokud jde o doménu, mrkněte třeba na mail.com, tam si, pokud Vám outlook.com nějak imponuje, vytvoříte mail na doméně, že si ani nebudete umět vybrat 🙂