Outlooky rozšiřují možnosti kalendáře a e-mailu. Snáze třeba vyberte místnost pro poradu

Kancelářské nástroje od Microsoftu získávají nové funkce. Spotřebitelský Outlook.com vám pomůže sledovat data splatnosti faktur, ve firmách zase snáze vyberete volnou místnost pro poradu. Jen si dávejte pozor, jaká funkce se objeví v jaké variantě Outlooku. Microsoft jich má mnoho.

0
Outlook
Outlook

Outlook je neskutečně matoucí název pro různé kancelářské produkty a služby od Microsoftu. Různé produkty pak brzy získají různé nové funkce.

Pojďme si novinky přiblížit, které svému publiku Outlooky v blízké budoucnosti nabídnou.

Zaplatili jste účet?

Outlook.com rozšiřuje možnosti chytrého zpracování e-mailů. Nově vám bude připomínat, že se blíží doba splatnosti faktury. Když pošťák mezi e‑maily identifikuje vyúčtování, zobrazí nad detailem zprávy souhrn a automaticky přidá upozornění do kalendáře na poslední den splatnosti. Dva dny před tímto datem vždy ještě obdržíte upozornění e-mailem.

Kde se odehraje událost?

Co se klasického Outlooku pro Windows týče, bude v něm snazší přidat místa a konkrétní místnosti pro konání akcí. Ještě předtím, než začnete psát, aplikace ukáže první návrhy. Zobrazí v daném čase dostupné místnosti, zohlední dříve použité místnosti apod. V případě veřejných míst bude do kalendáře přidána kompletní adresa.

Kdo přijal pozvání? (foto: Microsoft)
Kdo přijal pozvání? (foto: Microsoft)

Toho pak umí využít Outlook pro iOS. Na základě dalších faktorů jako aktuální provoz vás včas upozorní, že byste měli vyrazit. Což ovšem není novinka. I tento Outlook si však polepší. Konkrétně při přidávání nové události do kalendáře rovněž zohlední kontext, k němuž patří aktuální poloha, počet účastníků a účastnic či dostupnost konferenčních místností v podniku. Díky strojovému učení se aplikace postupně naučí zobrazovat relevantnější návrhy.

S kým se setkáte?

Outlook pro Windows, ale také firemní webový Outlook vám dále umožní sledovat stav rozeslaných pozvánek, a to i u událostí, které osobně neorganizujeme. Cílem je umožnit pozvaným, aby si rozmysleli, jestli jim stojí za to se akce zúčastnit s ohledem na to, jaké plány mají jiní. Možná za vás může výsledky práce reportovat jiná členka či člen týmu.

Další nová funkce vám umožní nastavit pozvánku tak, že ji nebude možné přeposlat dále. Všechny Outlooky pak mění své chování tak, že pokud seznam pozvaných přesáhne 500 osob, je odpověď každého z nich sledována jednotlivě. Takové události je teď navíc možné kdykoli bez komplikací upravit.

V jakém časovém pásmu se budete pohybovat?

Kdybyste cestovali, oceníte lepší správu časových pásem. Začátek události nastavíte v jednom časovém pásmu, konec v jiném. Dále můžete v kalendáři zobrazit více časových pásem najednou. I tyto novinky by se měly vztahovat ke všem Outlookům.

V kalendáři si zapnete více časových pásem, funkcionalita se ovšem bude v aplikacích mírně lišit (foto: Microsoft)
V kalendáři si zapnete více časových pásem, funkcionalita se ovšem bude v aplikacích mírně lišit (foto: Microsoft)

S kým komunikujete?

Když nahlédnete do adresáře, zjistíte, že Outlook pro iOS ke kontaktům automaticky přidal detaily týkající se vaší organizace. V případě, že používá Azure Active Directory, uvidíte, komu se kdo zodpovídá, s kým pracuje apod. Čerstvou podporu pro proxy SOCKS naleznete v Outloocích pro iOS a Android.

Přijali jste e-mail tak, že vaše schránka byla uvedena v poli skrytá kopie? Kdybyste si toho nevšimli a chtěli odpovědět všem, čímž byste se prozradili, Outlook pro Windows vás na to upozorní.

Závěr a výhledové okénko

Jak tedy vidíte, novinek je dost, byť jsou rozdrobeny napříč produkty. Microsoft neuvedl konkrétní data nasazení nových funkcí, jen uvádí, že se jich dočkáme brzy. Na základě vlastní zkušenosti víme, že to mohou být týdny – distribuce nových funkcí někdy trvá déle, protože novinky nejsou vypuštěny pro všechny najednou.

Microsoft se ještě pochlubil tím, co chystá na příště v Outloocích pro Android a iOS. Ani to nebude příliš vzdálená budoucnost:

  • synchronizace složky s rozepsanými zprávami (v květnu v Outlooku pro iOS),
  • převzetí funkcí Office Lens pro skenování dokumentů (v květnu v Outlooku pro Android),
  • rychlé odpovídání (v květnu v Outlooku pro Android, v létě v Outlooku pro macOS),
  • blokování sledovacího obsahu v e-mailech (v květnu v Outlooku pro Android),
  • přidávání kontaktů k oblíbeným (v červnu v Outloocích pro iOS a Android),
  • Office 365 Groups pro OneNote (v červnu v Outlooku pro iOS),
  • volitelné firemní pravidlo povolující pouze jeden účet Office 365 (v červnu v Outloocích pro iOS a Android).
Outlooky rozšiřují možnosti kalendáře a e-mailu. Snáze třeba vyberte místnost pro poradu
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 5 hlasů