Outlook RT postrádá řadu firemních funkcí, včetně integrace SharePointu

0

Na rozdíl od Windows 8.1 Preview verze operačního systému pro procesory ARM obsahuje také ukázku poštovního klienta Outlook RT. (Pouze k Windows RT redmondský gigant přibaluje funkční sadu Microsoft Office.) Očekávaný program nicméně nenaplnil očekávání všech uživatelů. Zvláště pak to platí pro pokročilé a firemní uživatele, neboť právě řada firemních funkcí novému Outlooku schází.

Tip: Microsoft uvedl Windows 8.1 Preview, lepší e-mail a dotekový Office

Těžko můžeme hovořit o překvapení. Dodávaná kancelářská sada se nazývá Office 2013 Home & Student RT, ani náznakem tedy necílí na podnikovou sféru. Této verzi kancelářského softwaru ostatně od počátku některé funkce chyběly, byť je přinejmenším v domácím prostředí nikdo moc nepostrádal (např. makra). Outlook RT se musí obejít bez správy prostřednictvím editoru zásad skupiny, integrace SharePointu a Lyncu nebo faxů.

 

Chybí i řada funkcí typická pro Exchange. Zájemci nechť si přečtou detailnější rozbor na blogu Microsoftu. Pokud jste si zakoupili práva na používání, můžete aplikaci využívat v jiném než domácím prostředí, ale budete si muset vystačit s touto osekanou verzí.

Zdroj: Office IT Pro Blog via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!