Tip: Naplánujte v Outlooku.com, aby se váš e-mail odeslal za hodinu. Nebo zítra

Doplněk Boomerang vám nabídne rozšířenou funkcionalitu při odesílání e-mailů. S ním si ho naplánujete, jak budete potřebovat. Ať žije automatizace.

4
Outlook.com
Outlook.com

Není zcela běžné, aby poštovní služby a klienty nabízely opožděné odesílání e-mailů. Ten typicky pošlete hned, maximálně si ho uložíte jako rozepsaný příspěvek, který manuálně odešlete později. Jak si ale zjednodušit život, pokud víte, že plánovač využijete?

Co když adresát či adresátka dostává tolik zpráv, že je vhodné dotyčného kontaktovat v určitou dobu, aby vaše sdělení nezapadlo? Pokud používáte Outlook.com, můžete v něm pro zpožděné odesílání využít bezplatný doplněk Boomerang. Jak na to?

Instalace doplňku Boomerang

Nejprve do Outlooku.com přijdete uvedený doplněk. Otevřete svou poštovní schránku v prohlížeči na počítači. Dále vyvolejte kontextovou nabídku jakékoli přijaté nebo rozepsané zprávy. V obou případech v ní totiž uvidíte položku Získat doplňky.

Vyvolejte prostředí pro přidávání doplňků do služby Outlook.com
Vyvolejte prostředí pro přidávání doplňků do služby Outlook.com

Klepněte na ni a následně v nabídce doplňků vyhledejte Boomerang. Pokud ho neuvidíte na hlavní stránce, pište do vyhledávacího pole. Až se objeví, klepněte u něj na Přidat.

Klepněte na Přidat
Klepněte na Přidat

Naplánujte odeslání

Doplněk pro Outlook.com není česky, jednoduchou aplikaci pro výše popsaný účel nicméně jistě zvládnete používat. Když rozepíšete e-mail, Boomerang se pod výmluvným symbolem schovává na nástrojové liště, kde najdete mj. tlačítka PoslatZahodit. Vyvolejte nabídku Boomerangu a zvolte v ní Send Later.

V nabídce určete, kdy má být e-mail odeslán
V nabídce určete, kdy má být e-mail odeslán

K dispozici je mnoho přednastavených voleb. E-mail může být odeslán za čtyři hodiny (in 4 hours), další den ráno (tomorrow morning) nebo odpoledne (tomorrow afternoon), za dva dny, za týden atd. Po zvolení data Boomerang naplánování potvrdí informačním proužkem. Teď už můžete prohlížeč zase ukončit.

Boomerang vás informuje o tom, že je odeslání zprávy úspěšně naplánované
Boomerang vás informuje o tom, že je odeslání zprávy úspěšně naplánované

Přesné datum odeslání

Chcete-li určit přesný den a čas odeslání, klepněte na custom. V tomto bodě vás aplikace ještě může vyžádat k autorizaci, kterou případně proveďte. V postranním panelu v pododdílu At a specific time pomocí kalendáříku určete den odeslání. Čas musíte napsat ručně, byť se určitá hodnota přednastaví.

Jen pozor, Boomerang neoperuje s nám dobře známým 24hodinovým formátem, nýbrž s 12hodinovým, jenž můžete znát z některých anglicky mluvících zemí. AM určuje čas v první části dne, tj. noc a dopoledne, zatímco PM pak druhou, tj. odpoledne a večer. Pro potvrzení odeslání ve vybraný den a čas klepněte na Confirm.

Vybrat si můžete také konkrétní den a čas odeslání
Vybrat si můžete také konkrétní den a čas odeslání

Tip: Tak trochu vtip působí funkce pro naplánování v náhodně zvolený čas. V nabídce Boomerangu klepněte na random, abyste ukázali, že nejste ničí otrok či otrokyně. Až se e-mail dostane do cíle, tak se tam dostane. Proč si s tím lámat hlavu?

Tip: Naplánujte v Outlooku.com, aby se váš e-mail odeslal za hodinu. Nebo zítra
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. S tím reklamním pruhem u mě Outlook/Hotmail skončil. Účet tam mám, od přechodu z WP na Android jsem přešel samozřejmě i na Gmail, ale zpátky bych se už nevracel. Gmail je prostě dál. A pak tady byl ten přechod z Outlooku na Outlook 365 (nebo jak se to jmenovalo), zjistil jsem že mi vůbec nefungují pravidla a filtry. Prostě ne.