Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]

Tohoto ovladače se možná budete chtít zbavit.

8
Nvidia
Nvidia

Zatím poslední testovací vydání Windows 10 (sestavení 16288) zaznamenalo potíže s funkcí pro potlačení modrého světla, jež se objevila letos na jaře v Creators Updatu. Noční osvětlení, jak Microsoft funkci pojmenoval, nefunguje v kombinaci s ovladačem ke grafickým kartám Nvidia ve verzi 387.68. Jedná se o ovladač, který byl před pár dny přednostně uvolněn přes Windows Update právě pro zařízen s Windows 10 Insider Preview.

Přece jen s jedná o testovací program, takže setkání s chybami je zde očekáváno. Proto se zde také objevil zmíněný ovladač. Testování odhalilo chybu, která způsobuje nejen narušení funkčnosti Nočního osvětlení, ale i aplikace Flux, která je rovněž zamýšlena pro potlačení modrého světla. S novým ovladačem světlé barvy přehnaně svítí. Jsou ale hlášeny také další potíže s ovladačem.

Situaci aktuálně můžete řešit obnovou předchozího ovladače. Ve Správci zařízení najděte svůj grafický adaptér. Vyvolejte Vlastnosti | Ovladač a klepněte na Vrátit změny ovladače.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

 1. A tomu se fakt někdo diví, že v betaverzi operáku, se kterým jsou permanentně potíže i v ostré verzi něco nefunguje? Chválabohu že jde jenom o takové ptákoviny jako je „noční osvětlení“ a ne něco zásadního ….

   • …taky v betaverzi, že? Seš přece nestranný tak bylo vhodné úvest že konkurenční značka, radši žádné ovladače nemá a když už má, tak 90% toho co ta karta umí jsou díky nedodělaným ovladačům nefunkční. Tak co je lepší? Mít problémové ovladače v betaverzi nečeho co není ještě offiko vydané jako hotové a na hotových ovladačích to problémy nedělá, NEBO mít ovladače, které vlastně nic nedpodporují a jsou od vydání gama, delta verzí?

    • Které funkce co má (nejen) RX5xx nejsou aktivní v posledních verzích driveru od AMD?
     Nebo Vega má 90% funkcí nefunkční? Opravdu?
     Ale chápu:) Někdo ti sáhnul na modlu jménem nVidia…
     V tom případě se raději nedívej na weby typu Guru3d. Tam je na denním pořádku kdy někdo reportuje co mu ZASE nefunguje na ,, skvělých,, driverech nV.
     Ono ani AMD ani nikdo jiný nemá drivery dokonalé,ale vytvářet kult že Huang má vše dokonalé je zoufalost…

     • zas hejtři blahoslavují AMD, kde píšu že má Huang kožená bunda vše skvělé? nikde. Jen píšu že má v době vydání karty hotové oficiální ovladače které fungují. AMD funboys vidí nevýkonost Vegy v nějakým rastilizéru, který je vypnutý, až ho zapnou tak prej to sežere TitanXp, tak podle tvrzení AMD funboys, musí být vega z 90% vypnutá, jinak takový nárůst výkonu je nemožný.