Ovladače Oculus Touch pro brýle Rift stojí šest tisíc, cenu prozradil obchod

0

Když toto jaro přišly krátce po sobě (ale po dlouhém vyhlížení) na trh VR brýle Oculus Rift a HTC Vive, měly druhé zmíněné jednu výhodu. V balení už byly speciální ruční ovladače uzpůsobené pro zpětnou vazbu v VR prostředí. Odvrácenou stránkou bylo, že celek byl o 200 dolarů dražší než konkurence, Vive je oficiálně za 800 dolarů, kdežto Rift za 600. Nicméně to vypadá, že v tomto ohledu bude brzo srovnáno. Oculus je totiž zdá se již blízko uvedení vlastních podobných ovladačů Oculus Touch. Ty ovšem budou také docela drahé, a dohromady se tak systém Rift zřejmě stane stejně nákladnou záležitostí jako Vive.

Oculus zatím cenu svých VR gamepadů (či jak je Oculus Touch nazvat) nesdělil. Ovšem zdá se, že tato informace nyní jak se říká unikla. V britském obchodě Game se totiž při začátku „retailových“ prodejů Riftu objevily také upoutávky pro zatím neuvedený Oculus Touch. Lákají na předobjednávky této periférie, a to za cenu 189,99 liber. Tato informace evidentně ještě neměla být sdělena, ale částka by měla sedět s finální cenou. Británie má 20% DPH, po přepočtu na naši daň a kurz to vychází na něco málo přes šest tisíc (zhruba 6050) korun. Oficiální americká cena bez DPH pravděpodobně bude 200 $.

Předobjednávková cena pro Oculus Touch v britském obchodě (Zdroj: Engadget)
Předobjednávková cena pro Oculus Touch v britském obchodě (Zdroj: Engadget)

Tato částka by tak skutečně navlas srovnala cenu systému Rift, jehož samotný headset přijde na 600 dolarů, s HTC Vive, kde se oboje prodává od začátku dohromady za osm set. Uvidíme nicméně, do jaké míry budou u VR titulů tyto ovladače vyžadovány, když nejsou pevnou součástí dodávky. Vývojáři se asi budou muset nějak vyrovnávat s tím, že část uživatelské základny Riftu Oculus Touch nemá.

 

Podle reklamního panelu, na němž se informace o ceně objevila, dostanou předobjednávatelé (kteří musí složit zálohu 50 liber) svůj Oculus Touch v den vydání. Jaké datum to je, už se ale na ceduli bohužel nedostalo, takže jak vzdálená tato doba je, stále nevíme. Moudřejší bychom však mohli být za dva týdny, jelikož 5. až 7. října má firma v San Jose vývojářskou konferenci Oculus Connect 3. Předobjednávky ovladačů Touch i den jejich expedice budou spolu s zamýšlenou cenou nejspíše oficiálně oznámené na této akci.

Oculus Touch
Oculus Touch

 

Na tento únik upozornil web Engadget. Údajně také Oculus požádal o komentář či potvrzení oné 200dolarové ceny. Během nějakých tří dnů, které od publikování zprávy uplynuly, však žádnou odpověď nedostal. Toa le asi není nijak překvapivé, firmy obvykle neoficiální úniky nepotvrzují a raději hrají mrtvého brouka do doby původně naplánovaného zveřejnění dané informace. Do určité míry by se možná mlčení dalo brát i jako potvrzení, neboť pokud informace výrazně nesedí, firmy se někdy odhodlají k jejímu dementování.

Zdroj: Engadget (1, 2)

Ovladače Oculus Touch pro brýle Rift stojí šest tisíc, cenu prozradil obchod

Ohodnoťte tento článek!