Ozone Blade: nová herní klávesnice s membránou a nízkým profilem kláves

0

V poslední době jakoby se roztrhl pytel s herními klávesnicemi se spínači Cherry MX. Charakter stisku mikrospínačů ale nemusí vyhovovat každému. Příznivci teď už klasických klávesnic s pružnou membránou asi spíš uvítají novinku, kterou uvedla na trh u nás zatím méně známá (ale na trhu zastoupená) společnost Ozone Gaming Gear – herní klávesnici Blade.

Kromě použití membrány se od většiny současné produkce liší i tvarem kláves – novinka nabízí nízkoprofilové klávesy (což ale nutně neznamená i nízký zdvih). Klávesnice má dvoubarevné podsvícení, vybírat můžete mezi modrou a červenou. Intenzita podsvícení je také nastavitelná, dá se i zcela vypnout.

 

 

Co se možností programování týče, z udávaných specifikací není kvůli marketingovými kličkám typu „až 50 maker v pěti různých profilech“ a dalším nejednoznačnostem (a absenci manuálu na stránkách výrobce) zřejmé, co přesně klávesnice umí. K dispozici má být deset kláves vyhrazených pro makra (na klávesnici vidím ale jen čtyři vyhrazená tlačítka nalevo označená Makro 1 – Makro 4).

Ozone Blade
Ozone Blade

Díky 128kB paměti má být možné přeprogramovat celou klávesnici a do paměti nahrát až padesát maker a uložit až pět různých profilů. Napravo jsou pak tlačítka mode (vypíná tlačítka Win), A ↔ B na přepnutí podsvícení, function (snad přeřazuje tlačítka F1–F6 na multimediální a možná je i klíčem ke scházejícím tlačítkům pro makra) a konečně profile na přepínání profilů za pochodu.

Anti-ghosting capability ve specifikacích značí, že výrobce udělal cosi pro to, aby klávesnice zvládala stisk více tlačítek najednou. Dá se předpokládat, že zaregistruje více než běžné klávesnice, nepředpokládal bych ale, že pozná i stisk všech najednou, to by se ve specifikacích objevil nějaký n-key rollover jako u druhého modelu společnosti). Odezva klávesnice má být 1 ms (1000 Hz polling rate).

 

Rozměry jsou 510 × 199,8 × 30 mm, kabel s konektorem pozlaceným 18karátovým zlatem má délku asi 1,6 m a hmotnost klávesnice je 1,14 kg.

V prodeji by se měla objevit v březnu nebo v dubnu, předpokládaná cena pro koncového uživatele je 59,95 eur, což by mělo být v přepočtu něco kolem patnácti set korun.

Zdroj: Ozone Gaming Gear (TZ, web)

Ohodnoťte tento článek!