P55A-UD7: to nejlepší pro LGA 1156 od Gigabyte

0

O nové řadě desek Gigabyte UD7 jsme vás už párkrát informovali díky už dávno uniknuvším fotografiím. Včera Gigabyte svou GA-P55A-UD7, tedy svou nejvybavenější desku s Intel P55 (Ibex Peak) pro platformu LGA 1156 uvedl oficiálně a rovnou se může pochlubit rekordem. Ten nemá na svědomí nikdo jiný než dvorní overclocker Gigabytu, HiCookie. Rekord je samozřejmě v jeho milovaném Super PI (5,944 s s Core i5-670 na 7098 MHz), k němu přidal i jeden v PiFast (13,42 s se stejným procesorem přetaktovaným tentokrát na 6906 MHz).

Uživatele ale určitě zajímá něco jiného než výsledky v Super PI při taktování jednoho z nejméně výhodných procesorů současnosti pod kapalným dusíkem. Naštěstí nejsou schopnosti přetaktování Clarkdale jediným lákadlem P55A-UD7.

Jak už písmeno A v názvu napovídá, jedná se o desku s podporou USB 3.0 a SATA 6 Gb/s. Když se k tomu přidá 3× USB Power, je na světě vysvětlení velkého nápisu 333 na krabicích Gigabyte. USB 3.0 má na svědomí opět NEC, SATA 6 Gb/s zase Marvell. Tentokrát by ale zapojení těchto čipů do činnosti nemělo být na úkor PCI Express linek pro grafické karty, P55A-UD7 by jich díky nForce 200 měla mít dost. Inspiroval se Gigabyte u MSI Big Bang Trinergy?

Zmíněním nForce se dostáváme k Multi-GPU. Deska podporuje 3-way SLI/CrossFireX a dostatek linek je dán právě přítomností NF200. Celá řada Ultra Durable 3 se vyznačuje nejen typickým modrobílým designem s trochu nesmyslnými krycími plíšky na pasivech propojených heatpipe, ale samozřejmě také kvalitními kondenzátory, cívkami a ekology dráždícími dvěma uncemi (60 g) mědi v PCB. UD7 pokračuje v tradici nejvyššího modelu (dosud značen jako EXTREME) a chladič severního můstku slouží současně jako vodní blok.

Více o desce najdete na produktové stránce, nemálo prozradí také dobře zpracovaný manuál (tamtéž ke stažení v PDF). O přednostech UD7 vás Gigabyte informuje jinou dedikovanou stránkou.

Ohodnoťte tento článek!