Packard Bell Maestro 230 LED: elegance na první pohled

0

Společnost Packard Bell (věděli jste, že se nově jedná o dceřinou společnost giganta Aceru?) se na českém trhu profiluje takřka výhradně jako výrobce notebooků a jejich komponent, s nabídkou periferií je to už o něco slabší. Distributoři však možná změní názor po ohlášení novinky s názvem Maestro 230 LED: takový designový krasavec se nevidí každý den, navíc i parametrově se rozhodně nemusí za nic stydět.

Začněme klasicky úhlopříčkou, ta je 23″. Potěší nahrazení starších trubic typu CCFL moderním podsvícením pomocí LED, nemůže chybět ani plnohodnotné rozlišení Full HD (1920 × 1080 px). Hráči zřejmě nebudou z 5ms odezvy nijak uchváceni, my ostatní ale oceníme papírovou hodnotu dynamického kontrastu, která se šplhá až k číslu 12 000 000:1. Maximální jas je roven 250 cd/m².

Vstupy jsou také překvapivě bohaté, vyjma DisplayPortu vám nebude chybět nic: výrobce se rozhodl použít osvědčenou triádu D-Subu, DVI a HDMI. Jak jsem již zmínil v předmluvě této novinky, největším tahákem novinky je designové provedení. Asymetrickou „nohu“ nevidíme každý den, zde je navíc vše vkusně doplněno oblými okraji a lesklým povrchem. Packard Bell Maestro 230 LED se na evropském trhu objeví v dubnu/apríli letošního roku s cenovkou €199 (zhruba 4800 Kč), s dostupností v našich luzích a hájích to však podle všeho bude komplikované.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!