Tip: Paint.net podporuje tmavý motiv vzhledu nejen ve Windows 10

Tmavý obleček můžete pro aplikaci vybrat i ve Windows 7.

0
Paint.net
Paint.net

V lednu vyšel náš oblíbený bitmapový editor Paint.net ve verzi 4.0.20 (a krátce poté s jednou opravou ve verzi 4.0.21). Hlavní novinky jsou dvě. Za prvé, nástroj již nemusíte používat ve světlém stylu zobrazení.

Pokud fandíte tmavším oblečkům, bude se vám líbit tmavý motiv vzhledu. Pokud ponecháte výchozí nastavení, přebírá Paint.net nastavení vzhledu od systému.

Nastavení motivu vzhledu v aplikaci Paint.net

Ve Windows 10 tudíž reaguje na systémovou změnu zobrazení, tj. ve Windows jděte do Nastavení | Přizpůsobení | Barvy. Ve spodní části najděte předvolbu Zvolte svůj výchozí režim aplikace. Tmavý motiv můžete ale vybrat nezávisle na něm.

Tmavý obleček v grafickém editoru Paint.net
Tmavý obleček v grafickém editoru Paint.net

V takovém případě otevřete v aplikaci Nastavení (Alt+X) | Uživatelské rozhraní | Barevné schéma. V nabídce si vyberte požadovaný motiv. Změna je aplikována hned, nemusíte ani program restartovat. Důležité je zmínit, že tmavý motiv můžete používat i ve Windows 7, tedy v zatím stále dominantním systému rodiny Windows. Jen nesmíte mít zapnutý klasický motiv, ale Aero.

Další novinky

Autor se dále zaměřil na to, aby Paint.net lépe vypadal na jemných obrazovkách. Zejména na displejích se škálováním obrazu na poměr zobrazení 200 % a více byste měli poznat rozdíl. Ve správcích souborů grafický editor dovede generovat náhledy také v případě formátů TGA a DDS. Od této verze pak vyžaduje .NET Framework 4.7, jenž byl jako první uveden ve Windows 10 Creators Update, ale lze jej nainstalovat i ve Windows 7.

Nový Paint.net dále opravuje řadu chyb. Aplikaci si můžete stáhnout z webu www.getpaint.net. Připomínám, že od podzimu je k dispozici také v Microsoft Storu, ale za poplatek, kterým podpoříte další vývoj.

Ohodnoťte tento článek!