Palm Centro oficiálně v Evropě

0

– i když posledních několik let nepřinesla na trh žádný nový model svého počítače. Zaměřila se totiž na oblast chytrých mobilních telefonů, ve které se jí stále slušně daří (byt nemalá část prodaných modelů používá konkurenční operační systém Windows Mobile od Microsoftu).

Nejnovějším přírůstkem do rodiny chytrých mobilních Palmů je model Centro, který je současně také nejmenším palmáckým smartphonem. Až doposud byl Palm Centro k dostání pouze v zámoří, v průběhu února se připravuje jeho prodej také v Evropě. Začne se ve Velké Británii, kde se na pultech obchodů objeví již čtrnáctého února za cenu 299 Eur (přibližně 7 100 korun).

Bude se jednat o model s podporou GPRS/EDGE třídy 10 (s čtyřpásmovou rádiovou jednotkou), 1.3 megapixovým fotoaparátem, 64 MB využitelné paměti (rozšiřitelné až na 4 GB prostřednictvím microSD karty), Bluetooth 1.2 (včetně podpory pro použití coby modemu pro notebook), operačním systémem Palm OS a širokou nabídkou předinstalovaného softwaru.

Palm Centro by měl být podle dostupných informací k dispozici v sítích Vodafone i Orange (některé zdroje však spekulují i o T-Mobile). V prodeji však bude také neblokovaná verze, ovšem pouze v černé barvě. Centro se mi hodně líbí – a i přesto, že současný Palm OS považuji za přežitý a fandím spíše Windows Mobile táboru – bych jej asi rád viděl jako svůj nový pracovní mobil. Jen doufám, že jej Palm bude dovážet také k nám. Ostatně proč by nedovážel: skupina uživatelů Palm OS je v Česku tradičně velká.

 Odkazy k tématu: originální Palm Centro

Ohodnoťte tento článek!