Palmknihy testují nový marketing. Třetinu knihy nahrají na Ulož.to jako ukázku

0

Za chvíli to bude dva roky, co Palmknihy.cz spustily prodej e-knih. Aby se odlišily od konkurenčních katalogů, zkouší lákat mazanými způsoby. Nedáno to byl dotovaný Kindle a další čtečky, teď umístily knihu na Ulož.to. Jedná se o titul Magie pro každého (série Kladivo na čaroděje) od Jiřího Pavlovského, který vydalo nakladatelství Epocha a který jinak Palmknihy prodávají za 99 Kč.

Palmknihy.cz a Ulož.to
Palmknihy.cz na Ulož.to

Fantasy knihu pochopitelně nestáhnete celou, ke čtení je jen prvních 30 procent textu. Dost na to, abyste věděli, zda se vám titul líbí a zda byste si jej koupili. Palmknihy umístily informační letáček na druhou stránku, kde mj. píší: „Tuto ukázku můžete poslat kamarádům, budeme rádi. Jen prosím nešiřte celou knihu, zrovna to by autora moc nepotěšilo. A pak je to taky zakázané, kdybyste nevěděli. 🙂

Palmknihy se ke čtenářům chovají přátelsky, nevyhrožují a chytře využívají populárního média mezi piráty. Běžně na Ulož.to najdete snad tisíce e-knih a někteří se možná ani nepozastaví nad tím, že jsou sdíleny nelegálně. Tímto způsobem vycházejí čtenářům maximálně vstříc. Dokonce v uloženém souboru ZIP najdete ukázku ve třech různých formátech: ePub (e-inkové čtečky a tablety), Mobi (Kindle) a PDF (univerzální pro všechna zařízení).

 

Zatím se jedná o první test. Snad se tento nápad rozšíří i na další e-knihy. Jen houšť a větší kapky. Tohle by mohlo trhu s elektronickými knihami pomoci.

Ohodnoťte tento článek!