Panasonic: Hollywood zabíjí 3D

0

Marketingový ředitel Panasonicu, Andrew Denham, obviňuje hollywoodská studia z toho, že jejich filmy mají negativní vliv na adaptaci 3D technologií. Kromě pár výjimek jako Avatar prý dělají 3D spíš ostudu a proto se nová elektronika tak rychle neprodává.

Ne každý film je totiž natáčen stejnými systémy jako Avatar (a Resident Evil 4 nebo Transformers 3), ale je třeba natočen klasicky ve 2D a „třetí rozměr“ mu dodají až na počítači. Kdo takto viděl třeba nový Souboj Titánů, ví, o čem je řeč.

Osobně vidím viníky dva. Jednak znásilňování 3D ve prospěch vyšších výdělků (přirážka v kinech), když technologie/forma je důležitější než obsah. Druhým problémem jsou špatně nastavené kinosály. Lampy na poloviční výkon apod., zapomínání polarizačních filtrů i při 2D projekci nejsou výjimkou. Viz třeba pěkný článek na Moviezone.cz. Opět, kdo viděl černočerné čtvrté Piráty z Karibiku, dá mi za pravdu. Kina tedy uvádějí špatné filmy, ale stejně jako ty dobré je neumí pořádně zobrazit.

Chtěl bych vidět Denhamův obličej po tom, co by spatřil do 3D (v ošklivém anaglyfickém formátu) předělanou Ordinaci v růžové zahradě. To by se mu přetočily panenky, než by stačil říct Viera.

Zdroj: Electronista

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Co se focení týče, tak fakt jen kuriozita (malej čip právě oproti APS-C nebo „FF“ snímači dost zvětší rovinu ostrosti, takže možná tak na makro – ale tam bude zase problém s šumem, stabilitou atd.). Případně snad pro zrcadlovkáře, kteří chtějí zkusit natočit nějaké video (a na (D)SLR to nemají).