Panasonic má odolný telefon. Půlkilového macka pohání Windows Embedded [MWC]

0

Některé telefony se od ostatních liší už od pohledu. Pořádný macek od Panasonicu, který je očividně dělaný tak, aby jej nešlo snadno rozbít, patří k těm případům. Jako by nestačilo, že je robustní a váží 430 gramů, běží v něm také netradiční software. Windows Embedded 8 Handheld nepatří k výbavě smartphonů pro běžné spotřebitele. Telefon se bude prodávat ve dvou variantách, přičemž druhá poskytne útočiště běžnému Androidu 4.2.2.

V obou případech dostanete 2 GB operační paměti32GB úložiště. Verzi s Windows pohání 2,3GHz čtyřjádrový procesor od Qualcommu. Android se musí spokojit s „pouhým“ 1,7GHz čtyřjádrem od stejné firmy. Wi-Fi je unikátní tím, že podporuje rovněž standard ac, vedle obligátního a/b/g/n. Pětipalcová obrazovka naproti tomu výjimečná není a má poměrně nízké rozlišení 1 280 × 720 bodů. Telefon si rozumí se sítěmi 3G a LTE. Ještě jeden výjimečný aspekt bychom ale našli.

 

Přístroj je dělaný pro nasazení v terénu, kde současně požadujete dlouhou výdrž na akumulátor. Proto výrobce do mohutného děla zabudoval akumulátor o kapacitě 6 200 mAh. Výdrž by se měla pohybovat kolem 14 hodin. A jak že se smartphony jmenují? Varianta s Windows se nazývá Toughpad FZ‑E1, verze s Androidem pak Toughpad FZ‑X1. Moc se neradujte, protože cena odpovídá parametrům. Smartphony se budou prodávat letos v Japonsku za zhruba 130 000 yenů (asi 25 000 Kč).

Panasonic Toughpad s Windows Embedded 8 a Androidem
Panasonic Toughpad s Windows Embedded 8 a Androidem | Foto: Engadget

Zdroj: Panasonic via Engadget

Ohodnoťte tento článek!