Panasonic přitvrdil. Tablet pro extrémní podmínky získá větší výkon

0

Toughpad FZ-G1, jak už název sám napovídá, není tablet pro zkrácení dlouhých chvil na toaletě. Tato řada je určena do skutečně extrémních podmínek – pro armádu nebo například vědce v terénu. Zkrátka pro každého, kdo na cestách potřebuje výpočetní výkon srovnatelný s klasickým PC a klade důraz na zvýšenou odolnost a mobilitu.


Hlavní novinkou oproti staršímu modelu je především silnější 2GHz procesor Core i5-4310U čtvrté generace (Turbo Boost až 3 GHz). Přibyl i operační systém Windows 8.1 Pro 64-bit. Přímo z prostředí Windows 8.1 pak není problém přejít o stupeň níž na Windows 7 Professional. Ten ale nepodporuje všechny funkce garantované výrobcem (především software u kamery).

Jednou z hlavních priorit je výdrž. Tablet zvládne 10 hodin soustavné zátěže. Pokud se to někomu zdá málo, existuje možnost pořídit si dodatečnou náhradní baterii a dostat se tak až na 20 hodin. Toughpad je od výrobce připravený odolat pádům, otřesům i extrémním teplotám, vlhkosti nebo dokonce různým chemikáliím.

Desetipalcový dotykový HD display je čitelný i za slunečního svitu a zvládne obsluhu více gesty i tehdy, když se na něj dostane voda. Samozřejmostí je možnost připojit se přes Wi-Fi nebo 4G. K dispozici je také 8MP kamera. O bezpečnost se postará podpora automatického šifrování dat.

Veškeré specifikace jsou dispozici zde. Tyto funkce se pochopitelně odráží v ceně. Toughpad FZ-G1 lze od Panasonic pořídit za 2 599 USD, což je více jak 52 000 Kč.

Zdroj: Techpowerup, Panasonic

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář