Panasonic slibuje ještě lepší OLED TV. Zachovává detaily i v hodně tmavých scénách

0

Japonský výrobce byl dlouholetým zastáncem plazmových modelů. Jenže majorita uživatelů rozhodla, že jim stačí levnější a tenčí LCD, takže trh s plazmami ustupoval tak, až vlastně skončil. Panasonic se ale našel v nové technologii – OLED. Té dlouho odolával, protože si panely nevyrábí sám, nemohl garantovat špičkovou kvalitu a první OLEDy trpěly porodními bolestmi. Loni však Japonci ukázali, že můžou zkrotit i obraz tvořený barevnými diodami. A letos technologii ještě vylepšují.

Panasonic EZ1000 (CES 2017)

Do Las Vegas přivezli ukázal nový plochý OLED televizor EZ1000 s úhlopříčkou 65″ a rozlišením 3840 × 2160 px. Panel zřejmě opět dodává LG, ale řídicí elektronika a filtry dělají obraz Panasonicu jiným. Novinka má dvojnásobný jas oproti předchůdci. K tomu přibyl filtr nazvaný Absolute Black pohlcující odrazy. Černá bude černou vždy, i ve dne.

Panasonic EZ1000 (CES 2017)Panasonic EZ1000 (CES 2017)Panasonic EZ1000 (CES 2017) 

Televizor je už z továrny zkalibrován stejně jako profesionální filmařské monitory, takže budou barvy odpovídat záměru hollywoodských tvůrců. Panasonic prý novým procesorem vyřešil i problém se sléváním detailů velmi tmavých scén. EZ1000 podporuje HDR (HDR10 a do budoucna i HLG). Pokrývá „téměř“ celý barevný prostor DCI-P3. Panasonic si už zažádal o certifikáty Ultra HD Premium a také THX. Kromě výborného obrazu chce nadchnout i zvukem.

 

V TV a spodním soundbaru najdeme čtyři středové reproduktory, dvě výškové membrány a osm wooferů s celkovým výkonem 80 W. O zvuk se starali experti ze sesterské firmy Technics. Mozilla už sice ukončila Firefox OS, Panasonic však tuto platformu bude nadále využívat a vyvíjet na vlastní triko (však je také open source). Dostane vylepšené uživatelské rozhraní My Home Screen 2.0. Aplikace Netflix, Amazon Video a YouTube budou podporovat 4K i HDR. Do prodeje se novinka dostane v červnu 2017. Cenu zatím neznáme. Předchozí generace ale stála 200 000 Kč, nová rozhodně levnější nebude.

Zdroj: TZ Panasonic

Ohodnoťte tento článek!