Panasonic Toughbook CF-AX2: ultrabook-otesánek s otočným displejem o 360°

0

S novým ultrabookem se pochlubil i Panasonic, a jak je u této firmy zvykem, nebude to žádné ořezávátko. Předností Toughbooku CF-AX2 bude především jeho velmi odolné tělo a displej otočný o 360 °.

Panasonic je znám pro své extrémně odolné notebooky, které se používají v opravdu tvrdých podmínkách, třeba v armádě. Ještě nikdy předtím ale tento výrobce nepřišel s odolným ultrabookem. Tento počin však napravuje modelem Toughbook CF-AX2 s 11,6″ otočným displejem o 360 °. Díky multi-dotykovému (možno použít všech deset prstů najednou) se tak dá zařízení používat i jako klasický tablet. Opět zde ale máme nelichotivé rozlišení 1366 × 768 pixelů.

Panasonic Toughbook

U zbytku výbavy už ale přešlápnutí nečekejte. O výkon se bude starat 1,8GHz ULV procesor i5-3427U, u standardního modelu dále najdeme 4 GB RAM a 128 GB SSD (do prodeje půjdou i lépe vybavené modely). Co se konektivity týče, můžeme se těšit na výstupy VGA a HDMI, dva porty USB 3.0, LAN, čtečku paměťových karet SD-XC, 3G modul, Bluetooth 4.0 a Wi-Fi. Výrobce slibuje výdrž na jedno nabití až 8 hodin.

I přes své velmi odolné tělo je tento notebook se svými 1,15 kilogramy a tloušťkou pouhých 18 milimetrů stále hoden označení ultrabook a potěší tak každého, kdo potřebuje kompaktní a přitom velmi odolné zařízení. Toughbook CF-AX2 bude uveden na evropské prodejní trhy již v lednu a to za cenu okolo 50 000 Kč.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!