Panasonic Toughbook H1 Field: zkuste jej zničit!

0

Japonský výrobce elektroniky si pro dnešek připravil novinku určenou všem, kteří se často vydávají se svým tabletem do těžkého terénu a kteří ocení skutečně nadprůměrnou výdrž. Panasonic Toughbook H1 Field se může pochlubit odolností splňující kritéria standardu IP65: číslice „6“ označuje ochranu před jakýmkoliv předmětem a i před sebemenším zrnkem prachu. Pětka znamená odolnost před vodou, která míří na zařízení z trysky o průměru 6,3 mm ze vzdálenosti 3 metry (průtok 12,5 litrů za sekundu, tlak 30 kN/m¬≤) po dobu tří minut.

Druhým standardem je neméně působivý armádní MIL-STD-810G: zařízení, která jej získají, jsou považována vládou USA jako způsobilá do extrémních podmínek. O výdrž zařízení se pravděpodobně bát nemusíme, bez problémů ustojí i pád ze dvou metrů. Co se hardwarových specifikací týče, procesorem se stal Intel Atom o frekvenci 1,86 GHz, který má k dispozici 2 GB RAM a 64GB SSD se zesilněnou ochranou.

Displej má úhlopříčku 10,4″ a stejně jako celé zařízení je mohutně chráněn proti všemu možnému. Potěší přítomnost WiFi a Bluetooth, volitelně je možno mít i čtečku karet, čárových kódů, otisků prstů, kamery a GPS/3G modulu.

Panasonic Toughbook H1 Field dostal do vínku dvě baterie, které je možno za chodu zařízení vyměňovat. Dohromady by měly poskytnout provoz až na šest hodin. Dodávaný operační systém je Windows 7 blíže neurčené verze, tablet se dostane na trh koncem března/marce za cenu $3379 (v hrubém přepočtu za 65 000 Kč).

Zdroj: iTech News, Wikipedia 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář