Panasonic ukázal první televizory OLED s podporou HDR10+

3

Panasonic ukázal na CESu čtyři nové televizory OLED. Vedle současných modelů EZ950 a EZ1000 přibudou modely FZ800 a FZ950. Vždy v úhlopříčkách 55 a 65″. To jsou standardní rozměry většiny OLEDů, jelikož cena panelu je nejdražší komponentou a čím větší, tím dražší. Podle číslování Panasonicu bychom se brzy mohli dočkat také nové vlajkové lodi FZ1000.

Budou obsahovat nové panely OLED nejnovější generace a vylepšený procesor pro zpracování videa HCX. Ten je spojen i s technologií Dynamic LUT a upravuje barvy podle aktuální scény, což umožňuje dynamicky měnit barevný rozsah a jiné parametry až desetkrát za sekundu. V úvahu bere i okolní jas v místnosti. Model FZ950 bude mít navíc soundbar – reproduktory Blade z dílny značky Technics.

fz800-overview
Panasonic FZ800

Novinka přinese i mírně inovovaný dálkový ovladač, ke kterému opět dostanete i druhý ovladač s touchpadem. Půjde vůbec o první OLED televizory s podporou nového standardu HDR10+ (standard podporuje ještě Samsung a 20th Century Fox). Přestože tento standard je známý už z podzimní akce IFA, až teď k němu vzniklo logo.

fz950_65_cr_hiki_1205
Panasonic FZ950
fz950_65_cr_speaker_1205
Soundbar značky Technics u modelu FZ950

tv_rc_fz800_fx780_740_730_700_613fz950_55_reg-side

Výhodou HDR10+ jsou nulové licenční poplatky, platit se bude akorát administrativní poplatek. Pro uživatele z toho ale vyplývá nutnost starat se o to, aby domácí televize a přehrávače podporovali co nejvíce, ideálně všechny standardy. Kromě HDR10+ podporuje Panasonic také běžnější formáty HDR10 a HLG. Všechny OLED televizory Panasonicu dostanou také certifikaci THX 4K, ale Dolby Vision (zatížený poplatky) na nových modelech chybí.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Aj pri tomto modely sa ukazuje zúfalá situácia v TV biznise. Ja chápem, že tie vylepšenia sú fajn v „laboratórnych“ podmienkach. Ale v reálnych podmienkach pri sledovaní TV (NOVA, ČT ,Prima alebo SAT) môže byť Vám úplne fuk či máte HDR10+ alebo THX 4K,. Tu vidím len jednu technológiu ktorú uvidí bežný užívateľ pri výmene starého LCD TV. A to je „obyčajná základný OLED.

    • pokud koukáš na stanice TV vysílání tak si to prostě nekupuj, ale jakmile máš doma nějaký domácí kino Dolby Atmos nebo DTS Virtual: X a k tomu Blu-Ray přehrávač, pak samozřejmě televize s HDR10 krásně doplní tvou sestavu a člobrda co čučí na HD ready 10 let starý 32″ TV na ordinaci když k tobě přijde na návštěvu tak bude jak u zjevení jak může vypadat sledování TV s trochu jiným přístupem uživatele

    • To je asi jako reagovat na clanek s Lamborghini a rikat ze automobilovy prumysl je zoufalost protoze u nas na vesnici a polich/loukach kolem by si skrtal kazdych 10m podvozkem o zem a stejne se tam neda jezdit tak rychle.