Panasonic uvádí nový Toughbook CF-C1

0

Panasonic rozšířil své portfolio o firemní notebook Toughbook CF-C1, který je vybaven vícedotykovým displejem, možnostmi webové kamery a dvouletou zárukou. Na trh se tak dostává lehký firemní notebook se zvýšenou odolností, vhodný pro pracovníky, kteří hodně cestují.

Díky možnosti použití v podobě klasického notebooku nebo v podobě tabletu je CF-C1 vhodný zejména pro mobilní pracovníky. Vícedotykový rezistivní displej je navržen tak, aby byl použitelný v prostředí bez ovlivnění prachovými částicemi a vodními kapkami a jeho konstrukce umožňuje uživatelům pracovat i v rukavicích. Displej samozřejmě umožňuje současný dotyk dvou nebo více prstů (lze využít například ke zmenšování či zvětšování měřítka obrázku roztažením či spojením dvou prstů).ToughbookVětšina tabletů využívá jednu baterii, která není schopna podporovat vytížené mobilní pracovníky trávící celý den v terénu. CF-C1 přichází se sadou dvou baterií vlastní výroby, jenž poskytují až 10 hodin provozu a umožňují uživatelům vyměnit baterie během chodu počítače.

Navrženo pro podnikání na cestách

S tvarovaným ergonomickým držákem na spodní straně tabletu mohou uživatelé držet zařízení jednou rukou, zatímco druhou píší či ovládají displej. Tím je CF-C1 vhodný pro lidi, kteří potřebují zaznamenávat informace v místech, kde může být náročné nebo nevhodné mít tablet při psaní položený. Na rozdíl od spotřebitelských tabletů přichází CF-C1 také se speciálním trojitým uchycením displeje, který zajišťuje jeho stabilitu v podobě notebooku i tabletu.

CF-C1 je vybavený speciálně navrženým matným displejem k zajištění čistého pohledu na obrazovku ve všech podnikových prostředích – je méně ovlivnitelný šmouhami a otisky prstů a čitelný v jasném slunci i za deštivého počasí. Zařízení nabízí také všechny technické a zodolňující atributy série Toughbook jako je odolná klávesnice vůči rozlitým tekutinám a odolnost proti pádu. CF-C1 je testován tak, aby vydržel za provozu pád z výšky 76 cm bez rizika poškození jeho konstrukce i uložených dat na disku.Toughbook

Vyjímatelný pevný disk znamená bezpečná data

Populární tablety navržené pro spotřebitele jsou určeny pro jednoho uživatele a úložný prostor je flashová paměť napevno instalovaná v zařízení, takže uložená data jsou citlivá na odcizení či poškození. CF-C1 je navržen pro využití více uživateli a zajišťuje, že každý uživatel může mít přístup ke svému vlastnímu profilu a ke svým datům. Pevný disk může být vyjmut či vyměněn za účelem bezpečného uložení nebo vytvoření zálohy s cílem zabezpečit data.

Na rozdíl od jiných spotřebitelských tabletů má CF-C1 také všechny bezpečnostní a provozní vlastnosti, které lze očekávat od firemních notebooků, jako čtečku otisku prstů, čipových karet, podporu RFID stejně jako podporu multi-taskingu a Microsoft Windows 7.

Toughbook ve zdravotnictví

Výkon a konektivita

S cílem zajistit podnikovým uživatelům možnost rychle přenášet klíčová data ze zařízení do firmy přichází Toughbook CF-C1 s konektivitou 3G, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth 2.1.

Kromě toho je nový počítač Panasonicu vybaven procesorem určeným pro podniková prostředí – Intel Core i5-520M vPro (2,4 GHz, s funkcí Turbo Boost až na 2,93 GHz, Intel Smart Cache 3MB).

Zdroj: Tisková zpráva Panasonic

Panasonic uvádí nový Toughbook CF-C1

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pri Intely sa mi páči to, že aj z vody dokážu spraviť colu-cocu za pomoci rešeršistov.

    „Nový“ by som naozaj dal len do úvodzoviek pretože jediné čím sa líši N570-tka od N550-tky je vyššia frekvencia o 166MHz čo je povedzme si pri výkone na jadro in-order Atomu naozaj len kozmetická zmena.

    Ale účel to splnilo…

  2. Spíš bych byl pro probuzení intelu. Kromě výměny chipsetu se atom od svého uvedení na trh před 3 lety vůbec nezměnil a je to pořád to samé. Konkurence od AMD by mohla znamenat nutnost nějakého vývoje.