Panelové prostředí přináší multitasking do betaverze e-mailu Outlook.com

Multitasking v Outlooku.com doteď znamenal otevírat zprávy v samostatných oknech. Situace se ale zásadně zlepší.

6
Panelové rozhraní se chystá do služby Outlook.com
Panelové rozhraní se chystá do služby Outlook.com

Již v srpnu Microsoft odhalil v pořadí třetí hlavní verzi svého e-mailu Outlook.com. Co přinesl nového, si můžete přečíst ve starším článku. Ačkoli se mi betaverze líbí, pár běžných funkcí jí schází. Nepochopitelná absence možnosti kategorizovat poštu pomocí štítků zatím přetrvává, ačkoli jsou štítky přislíbené. Něčeho nového jsme se ale přece dočkali.

Jak si všiml mj. MSPoweruser, Microsoft zatím stále rozpracovanou podobu poštovní služby obohatil o panelové prostředí. Panely jsou umístěné ve spodní části okna, takže je snadno přehlédnete. Panely jsou v Redmondu vůbec oblíbené téma, dočkáme se jich totiž také ve Windows 10.

Outlook.com a panelové prostředí

Aktuální implementace je ucházející, až na nevýraznost panelů. Možná by bylo vhodné je umístit do horní části okna, případně je nějak zvýraznit. Panely oceníte především při psaní e-mailů, kdy se můžete v jednom okně plynule přepínat mezi příchozími e-maily a svým konceptem. Více zpráv zobrazíte v panelech vždy tak, že v kontextové nabídce požadovaných e-mailů vyberete Otevřít v nové záložce.

Panely jsou nenápadné, ale jedná se o funkci zásadně měnící koncept práce s e-maily
Panely jsou nenápadné, ale jedná se o funkci zásadně měnící koncept práce s e-maily

Prostředí by se dalo využít ještě více. Dovedu si představit, že by se v panelu mohl zobrazit např. kalendář nebo adresář. Tento koncept Microsoft v některých svých poštovních klientech, které se pro zmatení nepřítele nazývají Outlook, ostatně používá. Protože hovoříme o betaverzi, je možné, že se podobné či jiné změny ještě dočkáme.

Drobnosti

Není to jediné vylepšení. Když se podíváte na obrázky z minula, můžete si všimnout, že v samostatném prostoru pro prohlížení obrázků ze zpráv přibyla tlačítka pro připojení služeb Facebook a Disk Google. Tato tlačítka se ale prozatím zdají být neaktivní. Jak přesně by ve výsledku mělo propojení služeb vypadat, se můžeme jen domýšlet. Není těžké se dovtípit, že by minimálně mělo jít obrázky z Outlooku.com do zmíněných služeb nahrát.

Všimněte si ikon v postranním panelu, které v létě v prostoru pro fotografie nebyly přítomné
Všimněte si ikon v postranním panelu, které v létě v prostoru pro fotografie nebyly přítomné

Ještě jsem znamenal lehce upravenou podobu nástrojů při psaní zprávy. Tyto nástroje se zobrazují ve spodní části okna. V samostatném řádku najdete podobné funkce jako dříve, jen s redesignovanými ikonami – stále slouží primárně pro formátování textu. Na řádku s tlačítky pro odeslání či zahození konceptu se zobrazuje pár dalších tlačítek, mj. pro vkládání příloh nebo novinka třetí verze Outlooku.com v podobě nabídky s emoji a GIFy.

Pokud chcete, můžete se na betaverzi pošťáka přepnout přímo z hlavního okna služby. Přepínačem je možné střídat mezi stabilním Outlokem.com a betaverzí dle libosti. Našli jste nějakou další novinku, kterou jsem přehlédl? V diskuzi se můžete podělit také o své názor na prezentované novinky.

Betaverzi služby může vykoušet každý. Kdykoli se lze vrátit zpět ke stabilnímu vydání
Betaverzi služby může vykoušet každý. Kdykoli se lze vrátit zpět ke stabilnímu vydání
Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. outlook.com jsem vzdal tak před dvěma lety, když jsem zjistil, že prokazatelně zahazuje e-maily a to i přestože nešlo o spam. Prostě nedorazily. Na spolehlivost gmailu to nemělo ani náhodou. Pořád ta situace trvá?

    • Za sebe říkám, že s tím problém nemám (a objednávám online hodně :). Ale slyšel jsem o tom už před lety, že má Microsoft nějak agresivně nastavené filtry. V nastavení mám zvolený standardní antispamový filtr, nikoli výhradní. Pokud vám Outlook.com zahazuje emaily, nevidím důvod, proč nepoužívat Gmail, i ten považuji za skvělou službu.

  2. Zase to tu ovladli zamestnanci Microsoftu.

    Outlook se nedokaze zaregistrovat na IMAP Centrum.cz. Tudiz vsichni kdo tam maji schranku jsou vylouceni.

    A ano agresivne nastavene filtry delaji i sluzbu k nicemu, zlatej Gmail a to rikam jako velkej odpurce Googlu.