Panorama Seznamu již pokrývá 81 % všech českých silnic. Váš obličej na snímcích být nemůže

0

Mapy.cz dnes prošly druhou velkou aktualizací panoramatických snímků. Podle Seznamu již Panorama pokrývá 80,6 % všech zpevněných silnic, celkově 101 000 kilometrů cest. Děr už nezbývá mnoho. Letos chce firma nafotit Karlovarsko a Nymbursko. Vysočinu plus další čtyřicítku měst již Seznam zpracovává. Pak se bude znovu věnovat místům, kde začal snímkovat jako první už v roce 2013.

Nově nafocené hrady a zámky
Nově nafocené hrady a zámky

V čerstvé aktualizaci přibylo 21 000 kilometrů silnic. Na nich bylo nafoceno 4,2 milionu snímků. Dalších 55 000 snímků pochází z autem nepřístupných areálů jako parky, zoo nebo nemocnice, ve kterých Seznam využil fotobatohy. Dále bylo doplněno přes 1500 snímků pořízených ze stativu.

Kolonády a další autem nepřístupná místa
Kolonády a další autem nepřístupná místa

Data prošla anonymizací, software Eyedea Recognition vyhledal a rozmazal obličeje a registrační značky vozidel. Ne vše dokázal zachytit, proto Seznam sbírání hlášení uživatelů a anonymizaci následně provádí ručně. Zajímavé je, že nemůžete sami říct, že váš obličej chcete na mapě zachovat.

 

Tomu bohužel nemůžeme vyhovět. Obličeje a značky musíme podle pravidel Úřadu pro ochranu osobních údajů mazat automaticky,“ vysvětluje Martin Fuks, manažer týmu Mapy.cz.

Mapka níže ukazuje, kde všude jsou nové snímky. Zelená místa byla pořízena starší technikou s horší obrazovou kvalitou. Modře jsou vyznačena místa s novými snímači s vyšším dynamickým rozsahem (viz porovnání v Brně). Červené body obsahují sférické fotky ze stativu.

Nově dostupná místa v Panoramě
Nově dostupná místa v Panoramě

Tip: Na blogu Seznamu najdete hromadu odkazů s nově nafocenými a zajímavými místy.

Ohodnoťte tento článek!