Pár informací k nezničitelnému displeji HTC HD2

0

Pro začátek mohu říct, že nezničitelný není! Vlastníkem HTC HD2 jsem již přes dva roky, za tu dobu jsem s telefonem prožil spoustu příhod, povětšinou veselých.

Nedávno jsem provedl zvláštní upgrade – Windows Mobile 6.5 jsem nahradil Androidem 2.3.5 (používám jej přibližně měsíc, zrovna jsem se chystal zde nahodit pár postřehů).

Musím říct, že jsem si telefon skutečně oblíbil, snad až na výdrž baterie jsem s ním doposud neměl problémy. Několikrát mi upadl, trápil jsem ho sdílením kapsy s klíčem od auta, tahal jsem jej naprosto všude. Vždycky stačilo hadříkem otřít displej a telefon vypadal jako nový.

Moc dobře si pamatuji, když jsem telefon vyhlížel na internetu. Nezničitelný displej, to bylo lákadlo. Po všech těch zeškrábaných plastech a pokusech s krycími fóliemi jsem chtěl něco „jiného“. Na Youtube jsem našel tohle video a bylo víceméně rozhodnuto:

Dnes v noci přišla změna! Telefon jsem si vzal na deset minut k táboráku, očekávajíc důležitou SMS. Vyhlídnul jsem si volné místo a započal proces sednutí si. Přiznám se bez mučení, měl jsem v sobě nemalé množství Tullamore (já vím, chytří a úspěšní lidé alkohol nepijí). Drobné zaškobrtnutí a pokus o vyrovnání těla způsobil, že jsem telefon pustil z ruky, z výšky necelého půl metru (spíš třiceti centimetrů).

Ozval se ošklivý zvuk, takové skřípnutí. Na zemi se válel zadní kryt baterie a vedle něj telefon. Stejně jako mnohokrát předtím jsem telefon zvednul, zacvakl kryt a hodil jej do kapsy. Tu se náhle ozval tón SMS zprávy, odemkl jsem zařízení, zamžoural očima. Přede mnou bylo dílo totální zkázy:

HD2

HD2

HD2

Kupodivu stále funguje dotyk, s telefonem se dá „normálně“ pracovat. Zítra se pokusím sehnat náhradní díl, rychlý průzkum po internetu naznačuje, že si mám připravit přibližně patnáct stovek. Mimochodem, rozhodně nejsem jediný, komu se podobný problém stal, stejně jako já popisují uživatelé událost jako nevinný pád z malé výšky.

Ale stejně mám ten mobil rád…

 

Ohodnoťte tento článek!