Pár tisíc jmen a hesel účtů Spotify zveřejněno. Na velký hack to ale nevypadá

Původ údajů je neznámý.

0
Spotify
Spotify
-
Zdroj: logo: Spotify | koláž: Petr Urban / Cnews

Prostřednictvím Redditu uživatel Keoft vyjádřil obavu, že bylo Spotify nahackováno. Zjistil, že na Pastebinu bylo zveřejněno 2557 kombinací přihlašovacích e-mailových adres a hesel k hudební službě. Toto číslo není nikterak vysoké, protože službu v součtu používá 140 milionů lidí, respektive si ji 60 milionů lidí předplácí.

Je ovšem důležité zmínit, že nemáme žádné další upřesňující informace. Původ zveřejněného balíku dat je neznámý. Nevíme, kdo ho případně odcizil a zda má odcizených údajů více. Pár lidí na Redditu nicméně hlásilo, že jim někdo stihl změnit přihlašovací e-mail. Možná byly jen použity přihlašovací kombinace z jiných služeb. Spotify samotné o žádném útoku neinformovalo.

Na velký hack to tedy nevypadá, přesto si pro klid na duši můžete např. prostřednictvím služby haveibeenpwned.com ověřit, zda vaše přihlašovací jméno nebylo kompromitováno v nějakém útoku. Jako vždycky dodávám, že byste měli pro každý účet používat jiné heslo. Pokud je to možné, heslo náhodně generujte a používejte dvoufázové přihlašování, pokud je dostupné.

Ohodnoťte tento článek!