Pár žaluje Acer kvůli pomalým Windows Vista

0

Podle žaloby, která byla podána k federálnímu soudu v San Franciscu, si Lora and Clay Wolphovi v roce 2008 zakoupili v obchodním domě notebook Acer Aspire s 1 GB operační paměti a integrovanou grafickou kartou. Windows Vista ve verzi Home Premium, které měly na základě údajů výrobce bez problému fungovat, však neustále padaly nebo zamrzaly. Majitelé byli proto nuceni rozšířit paměť o další gigabajt.

V žalobě stojí, že notebooky Acer jsou už ze své podstaty problémové, protože neobsahují dostatek paměti RAM, aby na nich mohly Visty Premium fungovat. A to navzdory tomu, že je tento systém k danému notebooku přidáván. Na notebooku není možné plynule pracovat, protože část operační paměti si pro sebe ukrojí také integrovaná grafická karta.

Acer se brání tím, že minimální paměť pro běh systému Windows Vista je 512 MB a doporučená velikost pak 1 GB. Systém je tak podle jeho slov možné bez problémů provozovat.

Podobné žalobě v současné době čelí i samotný Microsoft, který ještě před vydáním systému Windows Vista začal některé počítače označovat jako „Vista Capable“. Microsoft se k tomuto kroku údajně uchýlil ve snaze podpořit prodeje počítačů se starším systémem Windows XP, jejichž noví majitelé měli získat pocit možnosti bezproblémového přechodu právě na Windows Vista.

Většina takto označených počítačů však zvládala pouze základní edici Vista Basic, která neobsahuje grafické rozhraní Aero a není tedy podle uživatelů plnohodnotná. Předmětem žaloby je především fakt, že si touto cestou měl Microsoft přijít až na 1,5 miliardy dolarů. Soudní proces by měl začít v dubnu.

Zdroj: Computerworld
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář