Paratech představil novou pokročilou dotykovou vrstvu QTC Ultra pro OLED

0

Americká společnost Paratech představila svou novou vícedotykovou a na tlak citlivou vrstvu pro OLED displeje.

Jde o technologii postavenou na QTC Ultra senzoru, který je možné umístnit za obrazovou část displeje, tedy až za vrstvu organických LED. Jedná se tak o zcela odlišné řešení, než je tomu u současných kapacitních a rezistivních vrstev, které jsou umístněné vždy nad obrazovou částí, tedy před polarizačními vrstvami LCD panelů, nebo nad vrstvou organických polymerů v případě OLED.

Výhodou zadního řešení je, že dotyková vrstva nepřekáží světlu, které směřuje z displeje do oka a obrazové vlastnosti displeje jsou tak zcela shodné s tím, jako by žádnou dotykovou vrstvu neměl (jde především o jas).

Dotyková vrstva QTC Ultra je citlivá na tlak a je tak možné programovat rozšířené uživatelské rozhraní, těžící z rozdílně silných stisků. Hodí se tak především na displeje postavené na technologii OLED nebo elektronického papíru. Ne však už na LCD, které silný tlak lehce poškodí.

 

Technologie je určena pro výrobce OLED monitorů, televizí, chytrých telefonů a tabletů, kteří ji můžou použít ve svých koncových zařízeních.

Video demonstrace od výrobce.

Zdroj: oled-info.com

Ohodnoťte tento článek!