Oživeno 8. 6. 2018 (11:08h) Twitter ze svého blacklistu odstranil Parlamentní listy.


Josef Šlerka upozornil na zajímavou novinku. Twitter začal blokovat odeslání tweetů obsahující odkaz na některé dezinformační weby. Jde o weby typu Parlamentní listy, Aeronet, AC24 či eurasia24.

Twitter blokování webů ovšem nenazývá pravým jménem: Pokud zkusíte ke svému příspěvku vložit odkaz například na Aeronet, Twitter jej označí jen jako „jako automatizovaný a v zájmu ochrany před spamem nedokončí požadavek na jeho zveřejnění.“ Že by šlo o blokování konkrétních webů neuvede. Nepomůže ani použít zkracovač adres typu bit.ly.

screenshot-2018-06-07-22-43-58
Pokus o odeslání tweetu s odkazem
screenshot-2018-06-07-22-43-54
Tímto textem Twitter odůvodní neodeslání tweetu

Josef Šlerka vyzkoušel většinu známých dezinformačních webů a vytvořil seznam. Aktuálně Twitter takto blokuje 37 tuzemských webů, některé známé dezinformační weby tímto sítem projdou. Twitter k tomuto svému kroku na svém webu nic neuvádí. K cenzuře se ovšem vyjádřil mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček na oficiálním účtu.

screenshot-2018-06-07-23-25-02

Parlamentní listy či Aeronet. Twitter začal blokovat příspěvky českých dezinformačních webů
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.22%) 18 hlasů

17 KOMENTÁŘE

 1. Povidal Pepa: „Tak vidis to, preci jenom na tom Aeronetu neco pravdy bude, kdyz je blokuje i Twitter.“
  Jinymi slovy ostatni lidi porad placani na Aeronetu nezajima, ale ti kdoz tomu veri, budou ted utvrzeni ve sve pravde. Blokovani je proste hovadina, kterou muze delat jen idiot.

  • Lidé, kteří věří aeronetu, na argumenty nehledí a byli utvrzeni ve své pravdě nezávisle na blokování twitterem. Osobně neznám nikoho, kdo by aeronetu věřil. Vždy to jsou jen anonymní diskutéři.

 2. Kdo ma u nas tu absolutni pravdu aby rekl co je a co neni dezinformacni web kdyz uz ne soud. Jestli se tak nahodou vyhodne mainstream periodika nezbavuji konkurence. Alespon z prikladu parlamentnich listu to tak silne citim. Za chvili zakaze RRTV i Barrandov Tv a pohrozej tim samym Prime a bude to tu opravdu jak za normalizace. Samozrejme prosazeno od nejvetsich „demokratu“ typu Kalousek, Nemcova a jini individua osvojujici si absolutni pravdu. Prosazeno samozrejme od zbytecneho uradu pornoherce Jandy.

 3. Osobně neznám vůbec nikoho, kdo používá Twitter. Před deseti lety mne bývalka přesvědčila na LíbímSeTi, pak přišel Facebook (před tím to bylo ICQ, či Lidé na Seznamu). Vždy to byla nějaká módní vlna mezi náctiletými. Teď je v módě zase něco jiného. Ale nevšiml jsem si, že by někdy byl Twitter takto populární.

  Nikdy jsem ovšem nepřišel na to, k čemu je dobrý ten Twitter. Při instalaci nových KDE, když ještě byla verze 4, tak tam pravidelně vnucovali klienta pro Twitter, po prostudování, jak to funguje, jsem to hned zavrhl. Proč veřejně vytrubovat svoje názory, na kdejakou píčovinu?

 4. Tyhle uvedene dezinformacni weby si nezadaji s Britskymi listy, seznam.cz, tn.cz, idnes.cz, takze doufam, ze budou blokovat i je. Je jasne, ze v dnesni dobe jsou za dezinformacni povazovany ty weby, ktere na rozdil od tech ‚uznavanych‘ nezkresluji pravdu, nemanipuluji a nejsou nositeli te ‚jedine spravne pravdy‘. A ti, co maji plnou pusu demokracie a strasi navratem komunismu, jsou prave ti nejmene demokraticti s praktikami minimalne rovnajicimi se tem komunistickym!

 5. Heh není to jedno? Čtenáři Aeronetu, PL, AC24, středoevropana atd. a diváci TV Barrandov na Twitteru stejně nejsou nikterak aktivní. Jo Ovčáčka tam máme všichni ve follows, ale to jen proto, že bez něho by tam nebyla sranda 😀