Partnerství Natural motion a nVidie (video)

0

Kdo je vlastně Natural motion?

Pamatujete si např. reklamu na Pepsi, kde se chlapík spouští s přísavkami na rukou po stěně mrakodrapu dolů? Tak i tuto reklamu mají na svědomí nástroje od Natural motion.

Základní stavební kameny této společnosti jsou tři – euphoria (používá se k reálnému generování pohybu ve hrách), morphene (animační engine) a endorphin (umožňuje adaptivní chování animovaného objektu). Všechny tyto tři nástroje se pak používají v moderních hrách pro PC, XboX i PS3.


Na závěr prezentace bylo ohlášeno partnerství mezi Nvidií a Natural Motion.

Asi nejlepším způspbem, jakým si můžete udělat představu, jak jednotlivé nástroje fungují, bude shlédnutí 11minutového videa z Editor’s Day. Video jsem chtěl původně trochu sestříhat, ale věřte mi, nedalo se to.

 

Obrázek o tom, jak funguje euphoria v praxi, si pak můžete udělat z tohoto oficiálního videa, která bylo na Nvidii prezentováno také. Oficiální video je bohužel bez zvuku, nicméně popisky v něm jsou velmi vypovídající.

 

 

Backbreaker – ukázky ze hry

Jedním z hlavních taháků pak byla ukázka z připravované hry Backbreaker – věrného simulátoru amerického fotbalu. Kromě naprosto reálných pohybů hráčů, kteří nejsou naskriptováni, ale reagují zkrátka na podměty, není bez zajímavosti ani 90 000 stadion, v němž je každý divák zvlášť renderován. Diváci tak vypadají velmi přirozeně jako dav a ne plochá bitmapa. Vše ale nejpíp posoudíte z videa, které pro vás na Editor’s Day pořídil. 

 

 

Partnerství Natural motion a nVidie (video)

Ohodnoťte tento článek!