Pás karet nechává v Průzkumníku vysunutý 22 % uživatelů Windows 8

0

Kancelářská sada Microsoft Office v minulosti prošla revolučními změnami a dostala do vínku něco, čemu redmondští začali říkat pás karet, v originále ribbon. Po letech se inovativní novinka objevila kromě dalších aplikací také v programu nejzásadnějším, a sice v Průzkumníkovi. Zajímavý zvrat uživatelského prostředí si dal za cíl donutit uživatele používat nástrojovou lištu namísto kontextových nabídek. Lidé ale ribbon přijímali rozporuplně a po sesbírání zpětné vazby se firma rozhodla, že jej raději zminimalizuje. Pokud se něco nezmění, budou Windows 8 prvním systémem, který obsáhne Průzkumníka s pásem karet, zároveň jej ale budou skrývat, jako by se za něj styděla.

 

Od vydání Consumer Preview uběhl prakticky celý měsíc a Microsoft se na Twitteru stihnul pochlubit číslem, které je i není optimistické.

Ribbon má trvale vysunutý 22,5 % uživatelů. Od takhle velké novinky byste možná čekali víc. Na druhou stranu ve výchozím stavu se schovává, takže jej ručně musíte zapnout. Začátečníci jej zřejmě vynechají, a na funkci, kterou člověk musí ručně aktivovat, nebude oněch 22,5 % zase tak špatným výsledkem. Stále musíme brát v potaz to, že Windows 8 Consumer Preview používá omezený počet lidí, navíc je většina z nich technicky zaměřená. Neměli by ale právě tito uživatelé používat pás karet v hojnější míře? A co vy? Oblíbili jste si ho, pokud používáte ukázkové vydání Osmiček?

Zdroj: Twitter

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář