Pasivně chlazená GeForce GTX 680 od Colorfulu: 20 heatpipe, 2 m² žebrování

0

Přemýšlíte-li o pořízení neslyšné grafické karty, zřejmě jakožto nejvýkonnější možnost uvažujete karty třídy Radeonů HD 7700. Společnost Colorful ale pasivním chladičem vybavila GeForce GTX 680, v současnosti nejrychlejší jednočipovou grafickou kartu na světě.

Chladič má dohromady 20 heatpipe (byť pouze sedm jich přiléhá na čip GK104) a jeho 280 hliníkových žeber má celkovou plochu činí 20 000 cm² (neboli 2 m²). Část pasivu nacházející se nad zadní stranou karty, která by mohla kolidovat se součástkami na základní desce, je sundavací a zas tam dací. Colorful tvrdí, že kartu na základních taktech spolehlivě uchladí i ta zbývající polovina chladiče. Bez patřičného průvanu ve skříni bychom to ale roznodně nezkoušeli.

Colorful iGame 680 Colorful iGame 680 Colorful iGame 680

Se zadním modulem chlazení prý karta přežije i provoz v teplejším prostředí nebo mírné přetaktování. Pravděpodobně pro rozprostření zátěže (a tedy generovaného tepla) mezi napájecí obvody je karta vybavena dvěma osmipinovými konektory přídavného napájení.

Colorful iGame 680 Colorful iGame 680Colorful iGame 680

Colorful prý zatím jen ověřuje, zdali by se karta vůbec dala prodávat, proto nelze mluvit o žádné cenovce ani datu dostupnosti. Referenční chlazení GeForce GTX 680 je totiž docela zdařilé a zákazníci možná nebudou ochotní si připlácet za drahý pasivní chladič.

 

Zdroj: Expreview

Ohodnoťte tento článek!