Pasivně chlazený Radeon HD 3870

0

Nejprve připomeňme, že Sapphire již nabízí pasivně chlazený Radeon HD 3850 Ultimate. Jeho nový bratříček ale není pouze varianta s vyššími takty a pamětmi GDDR4. Nejenže Sapphire změnil barvu PCB z „atiňácky červené“ na „sapphirovskou modrou“, změn doznal návrh plošného spoje i chladič. Ten má celkem čtyři heatpipes pro odvod tepla od grafického jádra na zadní stranu karty, kde je žebrování; chladič na Radeonu HD 3850 Ultimate má heatpipes pouze tři. Odlišný je také plech pokrývající paměťové čipy a pasiv na napájecích obvodech.

Z hlediska specifikací se jedná o standardní Radeon HD3870, grafický čip RV670 běží na 775 MHz, paměti je 512 MB a efektivní frekvence GDDR4 čipů je 2,25 GHz. České obchody mají kartu v katalogu za ceny nijak zvlášť nevyčnívající z průměru cen těchto Radeonů, takže za tichý provoz tentokrát není třeba připlácet nekřesťanské peníze.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zdravim,
    tohle bych zde opravdu necekal…
    „Můžete oprávněně namítat, že z něčeho se musí zaplatit výzkum a vývoj. Ale jak složité může být navrhnout primitivní in-order výpočetní jádro (srovnatelné s procesory první poloviny 90. let) ve srovnání s propracovanými jádry dnešních desktopových procesorů, optimalizovanými pro maximální výkon?“
    Nejsem sice expert na architekturu CPU, ale nerekl bych ze by jadro z poloviny 90 let odpovidalo dnesnim pozadavkum. Myslim, ze je tento dovetek neododstatneny (v puvodnim clanku na TGDaily jsem ho nenasel) a spise „zavidi“ Intelu dobry tah, respektive zisk.
    Shaquille