Pasivně chlazený Radeon HD 5770 od Gigabyte

0

Radeon HD 5770 se řadí mezi ty energeticky méně náročné grafické karty, což jej činí jedním z možných kandidátů pro použití v HTPC. Pokud chcete nízkoprofilovou kartu, můžeme vás odkázat k Powercoloru. Chlazení obnášející dva větráčky se ale zřejmě nezařadí k nejtišším. Pokud si potrpíte na ticho, je tu pro vás karta od Gigabyte s chladičem Silent Cell pojmenovaná GV-R577SL-1GD.

Specifikace jsou referenční, jádro Juniper s 800 stream procesory tedy běží na 850 MHz a 1 GB paměti GDDR5 na 4,8 GHz. Osazený pasivní chladič s heatpipes a žebrováním složeným z několika dílů se nazývá Silent Cell a je pokračovatelem chladičů Silent-Pipe. Více informací (včetně promo videa) naleznete a představu o jeho účinnosti si můžete udělat v Mirkově recenzi GeForce 9600 GT s tímto chladičem. A protože Radeon má spotřebu nápadně podobnou právě GeForce 9600 GT, provedené testy teplot a chlazení jsou relevantní i pro něj.

Radeon je vybaven výstupy DVI, HDMI a DisplayPort. Gigabyte kartu označuje jako Ultra Durable, což znamená, že je osazena kvalitními součástkami (japonské kondenzátory, cívky s ferritovým jádrem) a v tištěný spoj ukrývá zesílenou měděnou vrstvu (dvě unce mědi na čtvereční stopu). Cena ani datum dostupnosti bohužel nebyly oznámeny.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!