Pasivní Arctic Accelero S1 dostane nástupce a nový Turbo modul

0

Arctic připravuje další verzi populárního pasivního chladiče Accelero S1, tentokrát s označením Accelero S1 Plus. První fotografie už zveřejnil čínský Expreview.

Nový model je svému předchůdci hodně podobný, po detailnějším zkoumání se ale dá říct, že je z gruntu přepracovaný (byť se i tak parametry velmi podobá svému předcůdci).

Stejně jako Accelero S1 Rev. 2 má měděnou základnu se čtyřmi 6mm heatpipe. Rozmístění trubiček v žebrování i umístění základny je ale trochu odlišné. Oba chladiče by měly mít 32 žeber (tedy pokud se u některého z nich ještě neschovává nějaké žebro pod plastovým rámečkem), a obdobné budou i jejich rozměry. Starší model Accelero S1 Rev. 2 má rozměry 214 × 136 × 18 mm a hmotnost 0,4 kg, nový model má 230 × 135 × 42 mm a hmotnost 420 g. Výraznější změny mohla tudíž dostát snad jen výška žeber, která je v případě novinky nejasná kvůli podstatně rozměrnějšímu plastovému rámečku. Změnil se i způsob uchycení.

Mezi podporovanými kartami přibyly nějaké novější, ale i starší Radeony (např. HD 6750, 6670 / 6670 LP, HD 5850 a 5830), v případě GeForce zase naopak spíše mizely – novinka už nepodporuje karty z modelové řady 6000.

Výkonnější (rozuměj žravější) karty obdobně jako v případě předchůdce vyžadují Turbo Modul.

Z fotografie balení a grafů je zřejmé, že právě na tomto místě se dočkáme radikální změny – u modulu označeného jako „S1 PLUS Turbo Module“ nahradí dvojici malých ventilátorů bez rámečku jeden 120mm ventilátor běžící na 1000 ot./min. Díky němu má u HD 6770 oproti pasivnímu režimu s 69 °C teplota klesnout na 55 °C.

Termín dostupnosti není zatím známý a ani prodejní cena není ještě určená, v Číně by se měla pohybovat kolem 299 čínských juanů (v přepočtu by to bylo asi 900 korun). Raději si ale počkejme na evropské ceny. Starší model S1 Rev. 2 se dá sehnat za necelých pět stovek a není důvod, aby novinka byla téměř dvakrát dražší.

Zdroj: Expreview

Ohodnoťte tento článek!