Pasivní HD 6770 od Asusu v prodeji

0

Asus HD 6770 DirectCU Silent se může stát zajímavým mixem mezi tichým chodem, výkonem a hezkým vzhledem. Vylepšený systém DirectCU Silent by zajišťuje až o 16 % účinnější chlazení díky přímému dotyku čtyř heatpipe s krytem jádra, což zlepšuje odvod tepla, které je pak odváděno do rozměrného žebrování. Otázkou zůstává, jak ovlivní průtok vzduchu skrz pasiv černo červený kryt, který jej z části kryje, ale snad v Asusu vědí, co dělají.

Karta je vybavena 1 GB paměti GDDR5 s efektivním taktem 4 GHz, která komunikuje 128bitovou sběrnicí s 800 stream procesory a jádrem tikajícím na frekvenci 850 MHz. A nemůže chybět ani technologie Super Alloy Power, jejímž základem je speciální patentovaná slitina, díky které napájecí komponenty lépe snášejí teplo a mají lepší provozní vlastnosti a životnost. Z grafických konektorů můžete na záslepce najít po jednom VGA, HDMI a DVI konektoru.

I když samotné jádro Juniper, které pohánělo také HD 5700, žádnou díru do světa neudělá, běžnému uživateli, který občas zatouží i po nějaké té hře, plně dostačuje. A když je vše zabaleno do slušivého kabátku, jistě se najde nejeden zájemce, kterého bude zajímat cena.

Ta doporučená je 3 200 Kč, ale v obchodech kartu pořídíte již od tří tisíc korun. Silným konkurentem je Gigabyte se svojí verzí pasivně chlazené HD 6770, která má navíc rychlejší paměti a prodává se ve stejné cenové kategorii.

Zdroj: Asus

Ohodnoťte tento článek!