Patent Samsungu ukazuje plynulé přepínání mezi dvěma systémy na smartphonu

0

Na počítačích jsme zvyklí, že je možné mít nainstalováno více operačních systémů. Zároveň je možné používat různá virtualizační řešení, díky čemuž je možné se přepínat z jednoho systému do druhého, byť narážíme na určitá omezení. Na dva operační systémy naproti tomu nejsme zvyklí na lehkých mobilních zařízeních, specificky na tabletech – a především pak na smartphonech.

Dva systémy vedle sebe

Samsung v roce 2015 podal žádost o patent, jenž byl publikován včera a ukazuje koexistenci dvou systémů na jenom zařízení. Nebavíme se ovšem o tzv. dualbootu, mezi systémy je možné se plynule přepínat. Je to, jako by systém byl aplikace, kterou odložíte na pozadí, když potřebujete pracovat s jinou. V rámci představeného řešení by bylo možné používat mezi systémy sdílené složky.

Dále by mělo jít ručně omezovat dostupnost prostředků pro každý ze systémů. Patentované řešení počítá s nasazením Androidu a mobilní edice Windows. Bylo by dokonce možné mít na obrazovce systémy oba vedle sebe. Lze předpokládat, že by si takové řešení žádalo lepší hardware. Minimálně úložiště by opravdu muselo vyrůst, dnes stále standardních 32 GB by již myslím bylo opravdu málo.

Ačkoli to vypadá zajímavě, nenapadá mne mnoho důvodů, proč mít v telefonu dva systému. Kdyby šlo o aplikace, připadá mi rozumnější mít v systému přímo integrován subsystém umožňující provozování aplikací pro jinou platformu.

Dva systémy vedle sebe

Zdroj: KIPRIS via MSPoweruser

Patent Samsungu ukazuje plynulé přepínání mezi dvěma systémy na smartphonu

Ohodnoťte tento článek!