Patriot chystá SSD Pyro s řadičem SandForce za atraktivní cenu

0

Společnost Patriot oznámila novou řadu solid-state disků založenou na osmikanálovém řadiči SandForce SF-2281. Ponese jméno Pyro a bude se prodávat v kapacitách 60 GB, 120 GB a 240 GB. Dva z disků s větší kapacitou budou dosahovat rychlosti čtení a zápisu 550/515 MB/s, menší model 520/490 MB/s. V datasheetu nechybí zmínka o maximálním počtu provedených operací za sekundu při zápisu 4kB bloků dat – 85 000 u 120GB a 240GB modelů, 80 000 pro menší z trojice.

Patriot Pyro

Zatím není jasné, jaké budou v disku použity NAND flash čipy – zda to budou levné a pomalé asynchronní (50 MB/s na čip), nebo dražší a výkonné synchronní toggle mode ONFi v2.x (133 MB/s a více). Patriot na svých stránkách tvrdí, že cenová strategie pro Pyro bude co možná nejagresivnější, aby patřily k diskům s nejlepším poměrem cena / výkon na trhu. K tomuto plánu jsem velmi skeptický – nabízet co nejlevněji SSD se mnoha výrobcům vymstilo v podobě vysoké poruchovosti. Na druhou stranu má Patriot Pyro tříletou záruku jako Patriot Wildfire s rychlými toggle NAND čipy.

Přehled „lepších a horších“ SSD se SandForce:

  • ONFi v2.0 / toggle mode / synchronní: Corsair Force GT, OCZ Vertex 3, OCZ Vertex 3 MAX IOPS, Kingston HyperX SSD, Super Talent TeraDrive PT3, Patriot Wildfire
  • ONFi v1.0 / asynchronní (pomalejší): OCZ Agility 3, Corsair Force 3, Super Talent TeraDrive CT3, Patriot Pyro (doplněno 10. srpna/augusta)

Zdroj: Patriot

Ohodnoťte tento článek!