Patriot Xporter Bolt s hardwarovým šifrováním

0

Není zřejmě mnoho z vás, kteří v životě neměli žádný vlastní flashdisk. V současnosti je díky klesajícím cenám flash pamětí možno za relativně malé peníze pořídit dostatečně objemný model, na který bez problémů uložíte svou práci a přenesete i nějaký ten film. Donedávna stálo zabezpečení obsahu trochu v pozadí, v poslední době jsme však svědky uvádění nových produktů, které myslí na ochranu uložených dat.

Výjimkou není ani dnes představený Patriot Xporter Bolt, jenž dostal do vínku podporu hardwarového šifrování AES-256. Není-li vám ani tato ochrana dostatečně dobrá, zařízení rovněž přichází s „fičurou“ v podobě zformátování obsahu po deseti špatných zadaných heslech. A to už se bude prolamovat hodně těžko.

Patriot zatím ignoruje nástup rozhraní USB 3.0, spokojit se musíte s verzí 2.0. Váha novinky je příjemných 10 g, rychlosti čtení pro čtení/zápis dosahují hodnot 27/13 MB/s. Na trhu budou varianty s 4/8/16/32/64 GB úložného prostoru, cena nejmenšího bude €33 (zhruba 840 Kč) a největšího pak €322 (přes 8000 Kč). Bez zajímavosti není ani design novinky, který velmi silně připomíná konkurenční OCZ Diesel. To nás ale příliš trápit nemusí, kord když už se Diesel neprodává.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!