Paulu Cegliovi nepatří 84 % Facebooku. Důkazy proti Zuckerbergovi zfalšoval

0

Určitě jste už několikrát slyšeli o příběhu, jak se zrodil Facebook. V žádných oficiálních materiálech ale nikdy nefigurovalo jméno Paul Ceglia. Ten se prohlašuje za prvního investora a tvrdí, že mu patří 84% podíl. V roce 2010 proto na Marka Zuckerberga vyrukoval s žalobou, ve které žádal o peníze, jež mu údajně patří.

Tito dva se znali. Ceglia a Zuckerberg se v roce 2003 dohodli přes Craiglist na vzájemné pomoci. Zuckerberg potřeboval peníze a Ceglia potřeboval programátorské práce na webu StreetFax.com. Za to nakonec zaplatil 1000 dolarů.

 

Ceglia ale tvrdí, že se mu Zuckerberg svěřil ohledně projektu, na němž právě dělá. Měla to být digitální ročenka Harvardu, ze které se nakonec vyklubal Facebook. V žalobě Ceglia řekl, že s Zuckerbergem podepsal další dohodu. Dal mu 1000 dolarů za poloviční podíl v projektu a za každý den, kdy Zuckerberg nedokončí programování, měl získat další procento. Těch dní nakonec údajně bylo 34, a proto si Ceglia nárokuje 84% podíl.

Federální soud v New Yorku teď všechny Cegliovy nároky zrušil, píše agentura Reuters. Zuckerberg a Ceglia se skutečně dohodli na StreetFaxu, ale podílnictví na Facebooku si Ceglia vymyslel a důkazy k tomu zfalšoval. Kvůli podvodu je teď sám vyšetřován.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Smutne na tom je, ze to vobec tragedia nebude, velmi malo ludi riesi nejaky vykonnejsiu grafiku ako su… ved aj načo… ano, stale sa niekto najde, kto by ju vyuzil ale… nieje kde sa ponahlat a vyrobcovia to vedia, staci preznacit stare…. nove by sa lepsie nepredavali, aspon usetria cas, peniaze…. aj taka HD6670 by kludne mohla byť HD8650 hehe…

  2. Principielně by na přeznačování nic nebylo, pokud by se jednalo o revizi chipů, GCN 2.0 byklidně mohlo znamenat nové revize známých čipů, které budou pracovat efektivněj. To je samozřejmě ten pozitivnější (a naivnější) pohled.

    Pokud to ale dopadne jako s řadou GT 700 u nVidie, tak pak se bude jednat jen o kosmetické “revize” ve formě taktů.

    Osobně bych uvítal spíš první možnost a především výrazně vyšší nárůst výkonu  (min 33% nad konkurenci v kategoriích) při výrazně snížených cenách aby to současné uživatele donutilo koupit nový šrot. Bohužel jsem beznadějný utopista 🙂

    Na druhou stranu, karta na úrovni HD7950 pod 5000 korun, to by byla paráda 🙂

  3. Hmm snad ta karta bude dobre konkurovat GTX 780 a ceny sa trocha upravia aj par desiatok eur dole sa pocita. Ale co sa tyka zaujimavosti mozme kludne utriet usta pokial nepride 20 nm generacia nic noveho a zaujimaveho sa nedockame.