Pavlok: zbavte se zlozvyků pomocí elektrošoků!

0

Éra wearables se zatím blíží poměrně plíživým tempem, ale to se v následujících týdnech/měsících jistojistě změní. Pavlok vybočuje z davu svým unikátním provedením a nabídkou funkcí, ze které vyčnívá hlavně jedna: s jeho pomocí vám výrobce garantuje postupnou změnu vašeho chování skrze účinné elektrošoky, což se dá považovat za moderní alternativu tolik známé (a oblíbené!) školní rákosky. Intenzitu šoků lze pochopitelně upravit přes dodávanou mobilní aplikaci, změkčilí jedinci mohou také využít pouhých vibrací či (jistě otravného) pískání.

Pavlok Electro Band

Jak už to dnes v podobných případech bývá, celý projekt odstartoval na crowdfundingovém Indiegogo, kde překonal veškerá očekávání a přeskočil nastavenou laťku pětinásobně (konkrétně se od lačných zákazníků podařilo vyrýžovat 273 626 amerických dolarů). První prototypy se sice již podařilo vyexpedovat v průběhu ledna 2015, ale opravdová masová produkce nezapočne dříve než v květnu (pokud půjde vše podle plánu).

A k čemu všemu se dá Pavlok použít? Výrobce slibuje zbavení závislosti na Facebooku prostým sledováním aktivit na vašem mobilním telefonu. Možná se s aktualizací dočkáme i rozšíření o blokování Pornhubu, ale to trochu předbíhám. Konzumace sladkých pochutin a produktů vždy kvetoucího tabákového průmyslu je pak čistě na vašem rozhodnutí, či se za něj vůbec chcete potrestat. Zde bych považoval efektivitu přinejmenším za diskutabilní, ale na některé slabší povahy to opravdu fungovat může. Jinak je Pavlok docela obyčejný fitness náramek, jenž sleduje vás spánek, míru aktivity, lokaci ve které se nacházíte atp. Samozřejmostí je pak integrace GPS, o spojení s mobilem se stará Bluetooth 4.0.

Pokud vám název Pavlok evokuje slavného ruského fyziologa Ivana Petroviče Pavlova, máte samozřejmě pravdu. Právě Pavlov totiž slavil úspěch v ovlivňování chování pomocí externích vjemů. Je však otázkou, jestli se dá chování účinně měnit takto negativním způsobem: stále více odborníků se přiklání k názoru, že změnit se lze pouze pozitivními způsoby. Proto je zde připraven i motivační program, který vás bude odměňovat virtuálními cenami za splnění cílů, přičemž opravdu pilní jedinci mohou být odměněni i finančně.

Závěrem pak jediné: snad každý z nás někdy v životě potřeboval do něčeho nakopnout. Bude Pavlok tím lékem, který rapidně zvýší naší produktivitu? Za zkoušku to jistě stojí. Připravte se ale sáhnout hlouběji do kapsy, očekávaná koncová cena bude atakovat hranici 7000 Kč.

Zdroj: Wareable.com

Ohodnoťte tento článek!