PayPal má každý měsíc milion nových uživatelů

0

Aukční síň eBay včera oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2010. Společnosti se daří, meziročně zvýšili obrat o 6 % na 2,215 miliard amerických dolarů. Čistý příjem činil 530 milionů dolarů, zisk na akcii 30 centů. Když nebudeme počítat prodělečný Skype, jehož 30% podíl eBay ještě stále drží, meziroční nárůst příjmů by činil 15 %, výnosy z akcií pak 60 centů.

eBay může být spokojen také s výsledky vlastního platebního systému PayPal. Ten ve druhém kvartálu zajistil příjem 817 milionů, což je 22% nárust oproti stejnému období loni. PayPal nyní používá 87 milionů uživatelů, každý měsíc registrují další milion navíc. Během třech měsíců systémem proteklo něco přes 21 miliard dolarů, což je téměř o třetinu více než loni.

Nasazení PayPalu u nás brání nedostupná lokalizace a nedůvěra uživatelů v internetové platby. V průzkumu loňského roku vyplynulo, že lidé ještě upřednostňují dobírku než peníze předem. Mezitím se však na trh dostalo několik podobných platebních systémů, nově třeba PayU od Aukra. Česká aukční jednička doufá v podobný úspěch (u nás), jako má s PayPal celosvětová aukční jednička eBay.

Zdroj: TechCrunch, BusinessWire

Ohodnoťte tento článek!