Jak ochránit PayPal? Služba rozšiřuje možnosti dvoufázového ověřování

3

Oblíbená služba PayPal má přes 200 milionů uživatelů a platby skrz ni podporuje okolo 7 milionů firem. Protože nakládá s vašimi penězi, neměli byste brát zabezpečení účtu na lehkou váhu. E-mail a heslo nemusí stačit, ideální je přidat ještě jeden stupeň.

PayPal doposud podporoval ověření přihlášení pomocí SMS (což není pohodlné a teoreticky ani bezpečné) nebo pomocí bezpečnostních klíčů od Symantecu (což zase bylo omezené na jednu zvláštní aplikaci). Nově ale služba konečně podporuje i běžné generátory jednorázových kódů, tzp. OTP klienty, jako je Google Authenticator.

TIP: PayPal je konečně v češtině

V nastavení účtu paypal.com/myaccount/settings/security funkci hledejte pod položkou Dvoufaktorové ověřování | Použít ověřování aplikaci. PayPal vás následně upozorní, že si můžete vytvořit i záložní možnost ověření pro případ, že ztratíte telefon, či jiné zařízení s generátorem kódů. Zálohou přitom může být SMS, ale i další ověřovací aplikace na separátním zařízení.

Jak ochránit PayPal? Služba rozšiřuje možnosti dvoufázového ověřování
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Tfuj Paypal. Zablokovali mi blbci ucet kvuli prilis reklamacim. Coz u cinskeho zboží prostě je realita. Dik tomu neslo platit ani stejnou kartou na ebay. A nejlepsi je ze se s vami bavi jen roboti. Proste nezmůžete nic. Jsou to xindlove.