PC Decrapifier: zbavte se zbytečného balastu

0

Instalace není potřeba

V dnešní době už není mnoho aplikací, které fungují přímo po stažení z webových stránek bez nutnosti instalace. Především u aplikací nabízejících vyčištění počítače je toto řešení více než logické – vždyť když chceme počítač zbavit nepotřebné zátěže, tak přece nebudeme přidávat k instalovaným aplikacím nějakou další. Proto aplikaci PC Decrapifier bez obav spusťte a ihned se vás ujme jednoduchý průvodce nastavením. Na jeho první otázku Is This a New PC? (Je toto nový počítač?) odpovězte popravdě Yes (Ano) nebo No (Ne).

Nepodceňujte záchranu

Vzhledem k tomu, že tato aplikace dokáže odinstalovávat také jinak neodstranitelné součásti operačního systému, není vhodné k ní přistupovat bez rozmyslu a nemyslet na zadní vrátka. Proto až se vás průvodce zeptá, zda chcete vytvořit záchranný bod (Restore Point), klepněte na tlačítko Create Restore Point (Vytvořit záchranný bod).

Začněte s výběrem

Dostáváme se k tomu hlavnímu: k odstranění nepotřebných programů. Všechny je vidíte krásně v jednom seznamu na stránce průvodce nazvané Select Items (Zvolte položky). Zde jednoduše zaškrtněte příslušné aplikace nebo komponenty, kterých se chcete zbavit a po náležitém uvážení (no dobrá, napočítejte alespoň do pěti a vše si znova promyslete) klepněte na tlačítko Next (Další).

Ve víru odinstalace

Nyní od počítače neodcházejte, naopak pevně uchopte myš a buďte ve střehu: aplikace totiž bude postupně spouštět odinstalátory všech zvolených aplikací a u všech se bude dotazovat na vaše povolení. Já vím, že jste přece již vše jednou schválili, ale pro jistotu před neuváženými kroky se aplikace ještě jednou ujistí.

Vše je hotovo

V závislosti na tom, kolik programů nebo systémových komponent jste zvolili k odinstalaci, uvidíte po kratší či delší době uspokojující hlášení Removal process has completed successfully (Proces odinstalace byl úspěšně dokončen). Potvrďte jej tedy klepnutím na tlačítko OK.

Pomozte se zdokonalením

Zcela posledním krokem průvodce je možnost odeslat autorovi aplikace PC Decrapifier anonymní informace o odinstalovaných programech a případných problémech. Tyto informace odešlete klepnutím na tlačítko Submit Feedback (Odeslat hlášení), do textového pole můžete přidat také své poznámky – ty by ale měly být psány anglicky, protože autor zřejmě češtině neporozumí. Pokud chcete můžete autorovi poslat také odměnu ve výši pěti dolarů (přibližně 90 Kč) klepnutím na odkaz vedle tlačítka.

Pozor na restarty

Některé z odinstalovávaných aplikací nebo komponent mohou požadovat restartování operačního systému. Nedovolte jim to! Přerušili byste tím proces odinstalace ostatních programů a museli byste vše absolvovat znova. S restartem počítače počkejte až na dokončení odinstalace všech zvolených aplikací.

PC Decrapifier: zbavte se zbytečného balastu
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 3 hlasů