PC rady 13/2010: Jak na pohodlnější e-mail

0

Projekt 1: E-mailujte efektivně s poštovním klientem

Elektronická pošta je jednou z nejčastěji prováděných činností na počítači. Schválně si zkuste spočítat, kolik hodin týdně strávíte u počítače jen psaním, pročítáním a odpovídáním na e-maily, možná se budete divit. Abyste si tuto činnost co nejvíce zjednodušili, nainstalujte si e-mailového klienta. Usnadní vám pomalou práci s webovým rozhraním e-mailu a nabídne vám navíc funkce, které žádný webový e-mail nemá a které vám výrazně usnadní práci.

Projekt 2: Volání a videohovory přes internet

Volání přes internet je jednou z činností, díky níž dokážete s počítačem ušetřit třeba i tisíce korun. Nejnovější aplikace navíc kromě přenosu hlasu nabízí i videohovory, svůj protějšek tak můžete sledovat, ať je kdekoliv. Ne vždy ale vše funguje tak, jak má. Občas se můžete setkat s problémy hardwarovými, ale i softwarovými. Poradíme vám, jaké aplikace jsou pro jakou činnost nejvhodnější a jak si vše spolehlivě nastavit tak, abyste se s problémy setkávali co nejméně.

Historie Windows

Windows jsou dnes nejpoužívanějším operačním systémem na světě. Ne vždy ale tomu tak bylo. Microsoft musel ujít dlouhou cestu, než se se svým klíčovým produktem dostal tam, kde je dnes. Pojďte s námi udělat první krůčky, které přivedly Microsoft do elitní skupiny největších a nejvlivnějších světových firem. Pojďte se s námi podívat, jak vypadal vývoj prvních předchůdců současných Windows Vista a Windows 7 – operační systém MS-DOS a první verze Windows, které se těm současným podobají jen opravdu vzdáleně.

Mapa: Miniaplikace na ploše

Plocha Windows může být nudným místem, na kterém buď nemáte nic, nebo je naopak zaskládaná ikonami, ve kterých se nevyznáte ani vy sami. Proč si ji jednoduše neobohatit aktivními prvky, které mohou zvýšit estetický i funkční význam plochy? Miniaplikace se poprvé objevily ve Windows Vista, kde se jim kvůli nutnému umístění na postranní panel nedostalo takové pozornosti jako ve Windows 7. A co uživatelé Windows XP? I oni si mohou miniaplikace doinstalovat. Poradíme, jak na to…

Bezpečnost

Microsoft, Seznam a policie radí, jak se máme chovat na síti

Tipy, triky a rady

Vytvořte si formulář ve Wordu   
Pryč s nepotřebnými procesy
Diskutujte o počítačích na našem fóru
Online bazar, kde prodáte cokoliv
Udržujte si kondici s počítačem   
Díky Googlu porozumíte světu   
Seriál: Microsoft Office od A do Z
Efektivní organizace času
Jak zkopírovat CD do počítače
Otevírejte oblíbené stránky v Opeře rychleji

Ovládněte Windows pomocí myši
Upravujte hromadně v Zoner Photo
Technologie zítřka
Krok za krokem: Nahrajte si fotky na Facebook

Užitečné weby: Zpravodajství z vašeho okolí
Produkty: Hardwarové novinky
Kupujeme: Levné počítačové sestavy   

PC rady 13/2010: Jak na pohodlnější e-mail

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte